Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Bonifacyz 12:09
 » Artaa 12:03
 » Liu CAs 12:00
 » cVas 11:57
 » Ramol 11:51
 » DJopek 11:39
 » metacom 11:32
 » Guli 11:27
 » PeKa 11:21
 » KHot 11:14
 » rooter666 11:11
 » dugi 10:50
 » Dexter 10:49
 » McMi21 10:45
 » malyy 10:33
 » JE Jacaw 09:43
 » szczebel 09:40
 » @GUTEK@ 09:37
 » Majster 09:22
 » jablo 09:17

 Dzisiaj przeczytano
 38261 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Nie gancie mnie od razu. Napiecia w kompie?? , eques 13/03/03 22:04
Nie besztajcie mnie od razu za pytanie. Jakie powinny byc maksymalne roznice od wartosci nominalnych tzn. 3.3V 5V i 12V. Pytam bo mam zasilacz 300W i napiecie np. 3.3V czasami spada poniżej 3.2V widzialem juz 3.18V. Chyba nie jest to dobry znak??

Gdy wszyscy wiedzą, że zrobić się
Tego nie da, przyjdzie ten, który o
tym niewie i On To zrobi.

  1. +/-10% , Tummi 13/03/03 22:21
    narazie nei masz sie o co martwic.
    Jak sie komp zacznei wieszac, to wtedy panikuj ;-))))))

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

  2. Tolerancja , Mms 13/03/03 23:12
    wynosi 5%.

    Pozdrawiam

  3. Ostatnio na każdy problem... , eques 13/03/03 23:46
    czytam, ze zasilacz wymienic. wiec sie zastanawiam czy od niego moze tyle zalezec?? (od zasialcza) od czasu do czasu zdaza mi sie, ze sie zawiesi komp, szczegolnie pod 3d, ale nie robilem z tego problemu poprostu reset. Wszystko na plycie wydaje sie byc ok, wiec zastanawiam sie, czy moze to zalezec od zasilacza. wg. tummi mieszcze sie w granicach 10%.

    Gdy wszyscy wiedzą, że zrobić się
    Tego nie da, przyjdzie ten, który o
    tym niewie i On To zrobi.

  4. wałtowne spadki i wzrosty napięcia , krogulec 14/03/03 00:55
    mogą spowodować nawet przepalenie któregoś z elementów Twojego komputera. Jasne, że ryzyko jest tylko teoretyczne, ale chyba lepiej chuchac na zimne. A tolerancja faktycznie wynosi 5% i powoli przetajesz sie w niej mieścić.

  5. Nie panikuj , konio 14/03/03 09:34
    Żeczą normalną jest że napięcia rosną i maleja, pod wpływem obciazenia.Jeszcze nie wymyślono zasilacza który by nie miał wachnięć napięc,jest tożecza normalną .Tolerancja zasilaczy do 500PLN to +/-5%.Przy zasilaczach wyższej mocy ce wachania będą mniejsze a mniejszej wyższe.Jeżeli masz wachnięcia na poziomie 2% to masz dobrze dobraną moc zasilacza ,a gdy napięcia te osiągają około 5% to albo masz kijowy zasilacz albo za słaby.Dlatego zasilacz zawsze kupuj z zapasem.Jak standart300 to biez 400,bo z czasem będzie napewno gubił swoją stabilizacje.Poprostu wysychają w nim elektrolity i to jest żeczą normalną.Dlatego droższe zasilacze sa zbudowane na lepszych komponentach i dlatego tyle kosztują.Ja polecam kupić jakąs 400 do 200 zeta więcej nie ma sensu na dwa latka styknie.Pozdrawiam

  6. Ważna jest nie tyle wartość co stabilność , zartie 14/03/03 10:05
    Jeżeli monitoring pokazuje nagłe spadki (nawet w zakresie tolerancji), to biorąc pod uwagę bezwładność pomiaru może się okazać, że wartości minimalne są dużo poniżej dopuszczalnej granicy. Na moim Codegenie 350 W (wiem, wiem ale jest to wersja serwerowa wyprodukowana w połowie ubiegłego roku, czyli wtedy, gdy jeszcze wszyscy chwalili tą firmę) napięcie 3,3 V wg płyty wynosi 3,14 V (czyli dolna granica tolerancji) ale za to stoi jak skała.

    Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL