Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ripek 13:38
 » rainy 13:37
 » DJopek 13:36
 » Visar 13:35
 » rooter666 13:33
 » burz 13:25
 » alkatraz 13:12
 » cVas 13:12
 » Hitman 13:01
 » KHot 12:58
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » Menah 12:23
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Artaa 12:15
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32

 Dzisiaj przeczytano
 42530 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

W32.Opaserv(win.ini) virus - jak się tego pozbyć? , Jaceqp 14/03/03 09:01
j.w. Mam N.Antivirusa z aktualnymi bazami... Mimo to już od jakiegoś czasu ten "bugcyl" stale się odnawia. Co jakiś czas stale pojawia się czerwony komunikat (full screen okno dosowe) o znalezieniu wirusa,Który rzekomo siedzi w pliku put.ini na c. Ten plik stale się odnawia (w każdym razie zawsze po restarcie) - osobiście ni cholery nie wiem do czego on jest.

Teoretycznie po każdym "wykryciu" obecności wirusa i po naprawie pliku/usunięciu wirusa pojawia się komunikat o poprawnym wykonaniu operacji. Oczywiście prędzej czy później wszystko jest po staremu.

Czy w związku z tym że win.ini jest chyba stale potrzebny w windzie trzeba posłużyć się np. jakimś dosowym antyvirem(np. jakimś MKS'em)?

Jak ktoś ma jakieś sugestie to plz o info...

pozdr.
Jaceqp

R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  1. to co znalazłem , atay 14/03/03 09:11
    po wpisaniu w google.
    Może pomoże ...

    _- Atay -_

    1. heh :) , atay 14/03/03 09:12
      sie zawieruszyl :)
      http://forum.mks.com.pl/.../viewthread.php?tid=241

      i cycat na końcu:
      "Mialem tego wirusa (opaserv czy jaos tak ?) i oprocz usuniecia plikow pod "gołym windowsem" usuniecia wpisow do rejestru oraz z win.ini nalezy tez zainstalowac late na internet explorera.. takiego kompa nie ruszy juz ten wir "

      _- Atay -_

  2. dzieki... coś będę kombinował... , Jaceqp 14/03/03 09:54
    ...j.w.

    pozdr.
    Jaceqp

    R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  3. przede wszystkim , Micky 14/03/03 10:10
    usuń udostępnienia dysków (nie folderów) w sieci, potem wyczyść kompy antywirusem, ale ja polecam McAfee VirusScana.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL