Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowo¶ci
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 07:41
 » Hrabia202 07:30
 » kyusi 07:16
 » Syzyf 07:00
 » AfiP 06:48
 » NWN 06:12
 » hokr 05:17
 » PeKa 05:11

 Dzisiaj przeczytano
 20366 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
wł±czone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O ¦ Ć
    

perl -> wysyłanie formularzy [czy ma kto¶ gotowy skrypt??] , Sznaps 19/03/03 15:58
w ostatniej chwili się zorientowałem że pewna wspaniała firma nie obsługuje php a czas goni strasznie czy ma kto¶ jaki¶ gotowy skrypt do wysyłania formularzy w perlu?? Sorki że nie szukam w archiwum ani w necie ale na serio nie mam czasu. Sprawa pilna. Za każdego helpa wielki THX.

Every one of us has heard the
call !!! !!! !!!

  1. nie ma czegos takiego jak gotowy skrypt , bwana 19/03/03 18:32
    natomiast sa tablice asocjacyjne #GET i #POST (zaleznie od tego, ktorej metody uzywasz do odbierania danych z formularza), w ten sposob np. mozesz pisac:

    $GET{'imie'}
    $GET{'nazwisko'}

    i tak dalej, analogicznie (kluczem do tych tablic jest wlasnosc name elementu formularza)

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

  2. google , xmac 20/03/03 02:26
    poszukaj pod haslem 'formdata perl'
    oto maly przyklad, masz tu formularz do uploadu pliku, ale jesli znasz html, to sobie przerobisz:
    ****************HTML

    <html><body>
    <form action=3D'upload.pl' method=3D'POST' =
    ENCTYPE=3D'multipart/form-data'>
    <table align=3D'center' border=3D'1'>
    <tr><td><input type=3D'file' name=3D'fileup'></td></tr>
    <tr><td><input type=3D'submit' value=3D'ok'></td></tr>
    </table>
    </form>
    </body></html>

    ****************SCRIPT
    #!/perl/bin/perl
    &Parse_Form;
    $infile=3D$formdata{'fileup'};

    print "Content-type:text/html\n\n";
    print "<html><body>\n";
    $out=3D"/tmp/outfile.test";

    open (OUTFILE,">$outfile");
    while ($bytesread=3Dread($infile,$buffer,1024)) {
    print OUTFILE $buffer;
    }
    close $infile;

    print "<h2>FILE UPLOADED</h2>\n";
    print "</body></html>\n";


    sub Parse_Form {=20
    if ($ENV{'REQUEST_METHOD'} eq 'GET') {=20
    @pairs =3D split(/&/, $ENV{'QUERY_STRING'});=20
    } else {=20
    read (STDIN, $buffer, $ENV{'CONTENT_LENGTH'});=20
    @pairs =3D split(/&/, $buffer);=20
    }=20
    =20
    foreach $pair (@pairs) {=20
    ($key, $value) =3D split (/=3D/, $pair);=20
    $key =3D~ tr/+/ /;=20
    $key =3D~ s/%([a-fA-F0-9][a-fA-F0-9])/pack("C",
    hex($1))/eg;=20
    $value =3D~ tr/+/ /;=20
    $value =3D~ s/%([a-fA-F0-9][a-fA-F0-9])/pack("C",
    hex($1))/eg;=20
    # $value =3D~s/<!--(.|\n)*-->//g;=20

    if ($formdata{$key}) {=20
    $formdata{$key} .=3D ", $value";=20
    } else {=20
    $formdata{$key} =3D $value;=20
    }=20
    }=20
    }=20

    dual&mobile power
    XMAC

    1. dzięki:-))) , Sznaps 20/03/03 10:12
      ...

      Every one of us has heard the
      call !!! !!! !!!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL