Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 15:10
 » Liu CAs 15:09
 » Fl@sh 14:58
 » PeKa 14:55
 » Wolf 14:53
 » NimnuL 14:45
 » Kenny 14:44
 » soyo 14:35
 » MARtiuS 14:32
 » kyusi 14:28
 » Paweł27 14:25
 » GULIwer 14:09
 » kemilk 14:00
 » Emios 13:54
 » Artaa 13:52
 » KHot 13:49
 » elliot_pl 13:40
 » Tig3r 13:37
 » myszon 13:29
 » wrrr 13:17

 Dzisiaj przeczytano
 34042 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

napedy SCSI problem , yorg5 21/03/03 18:21
witam.
dostalem kompa z 2x HDD SCSI i zewnętrzną narywarką teaca tez SCSI.
problem polea na tym ze jak wlacze narywarke, to w windzie znikaja mi dobydwa dyski twarde (+ blue screen bo na jednym z tych dyskow siedzi winda) jak wylacze to jest ok.
co zrobic zeby to razem dzialalo?

The Borg's frightening appearance
may scare small children.

  1. pokombinowac z przerwaniami ? , PaszkfiL 21/03/03 18:25
    potestowac rozne sposoby podlaczenia dyskow i nagrywarki na tasmach ? :)

    o([-_-])o ..::Love::BaSS::..

    1. tam , mirkrup 21/03/03 18:28
      nie ma przerwań! Sprawdź bez nagrywarki, jakie masz ID dysków - może nagrywarka ma ustawione takie same ID jak jeden z dysków i to powoduje problemy. Ewentualnie zobacz, czy nagrywarka ma na drugim złączu SCSI wychodzącym z niej terminator.

      1. odpowiedz , yorg5 21/03/03 18:32
        terminator siedzi.
        powiedz wiecej o tym ID bo pierwszy raz spotykam sie z urzadzeniami SCSI i nie bardzo kumam (jak to sprawdzic/przestawic?)

        The Borg's frightening appearance
        may scare small children.

        1. przy , mirkrup 21/03/03 18:36
          starcie płyty powinien pojawić sie BIOS od kontrolera SCSI i powinien przeszukiwać całą magistralę. W zależności od typu, masz od 1 do 7 lub od 1 - 15 , powinien pokazać obydwa HDD wraz z nr SCSI ID - przeważnie HDD maja 0 i 1. Natomiast w nagrywarce powinieneś mieć możliwość zmiany nr - może być pokrętło lyb małe DIPy.

          1. oki - tu mialo byc , yorg5 21/03/03 18:43
            jak polece do chaty to sprawdze, tylko ze to wyswieta sie na jakies pol sekundy i znika! ;)
            oby to bylo to...

            The Borg's frightening appearance
            may scare small children.

            1. wciśnij , mirkrup 21/03/03 18:44
              może Ctrl-A - to wejdziesz do BIOSu tej karty SCSI i wtedy dokładnie zoboczysz jakie urządzenia są wykrywane i z jakim SCSI ID.

              1. dzieki! , yorg5 21/03/03 18:57
                123

                The Borg's frightening appearance
                may scare small children.

  2. oki , yorg5 21/03/03 18:41
    jak polece do chaty to sprawdze, tylko to wyswietal sie na jakies pol sekundy i znika! ;)
    oby to bylo to...

    The Borg's frightening appearance
    may scare small children.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL