Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 15:10
 » Liu CAs 15:09
 » Fl@sh 14:58
 » PeKa 14:55
 » Wolf 14:53
 » NimnuL 14:45
 » Kenny 14:44
 » soyo 14:35
 » MARtiuS 14:32
 » kyusi 14:28
 » Paweł27 14:25
 » GULIwer 14:09
 » kemilk 14:00
 » Emios 13:54
 » Artaa 13:52
 » KHot 13:49
 » elliot_pl 13:40
 » Tig3r 13:37
 » myszon 13:29
 » wrrr 13:17

 Dzisiaj przeczytano
 34043 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Zwisy Athlona 2100+ , Darek 21/03/03 21:45
Mam taki mały problemik. Niedawno wymieniłem procka z Athlona XP 1600+ na Athlona XP 2100+ ( 0.18 mikrona). Od momentu jak go wsadziłem zaczęły sie dziwne zwisy. Myślałem, że to od temperatury, ale mam 55*C (na procku jest cooler Cooper Silent TC firmy Arctic Cooling, chodzi na ok 2500 RPM i mam jeszcze 1000 obrotów zapasu także to raczej nie chłodzenie.

Zwisy polegają na tym, że komp zamiera na kilkanaście sekund i zazwyczaj przełącza sie po chwili na najniższą możliwą grafike i wywala komunikat, że sytem Windows (XP prof.) odzyskał sprawność po awarii. Jedynym sposobem,
zeby odzyskał wygląd jest uruchomienie ponownie.

Przeinstalowałem system, bo myślałem, że to może wina sterowników, których troche ostatnio aktualizowałem, ale zwis juz sie powtórzył...

Konfiguracja sprzętowa:
płyta: GA-7VTXH+
grafika: GeForce 2 MX 400 64 MB
pamięć: 256 DDR (Siemensa)
zasilacz: 300 W
do tego podłączone dysk 40 GB, CD i CD-RW.

Co to moze być?

  1. bios , Okota 21/03/03 22:51
    zmien

    Dyslektyka błąd nie pyka...
    RTS wszechczasów:
    Supreme Commander

  2. stawiam ze to , glewik 22/03/03 00:24
    wina k. graficznej. zmniejsz jej taktowanie i zobacz czy bedzie oki.

    Pełnie bytu osiągniemy w nicości
    istenienia. /glewik

    1. ale przeciez karta jest ta sama co wczesniej , Darek 22/03/03 10:38
      nic nie bylo zmieniane - na 1600+ dzialala OK - to czemu teraz mialaby nie dzialac?

      1. nie wiem ale mialem , glewik 22/03/03 13:23
        to samo i tylko to pomoglo

        Pełnie bytu osiągniemy w nicości
        istenienia. /glewik

  3. No a sprawdzałeś... , Umek 22/03/03 12:15
    w dzienniku systemu z czym był problem?

    1. czepia sie sterow od grafiki , Darek 22/03/03 13:13
      ale zmiana sterownikow nie pomaga...

      1. Jeśli rzeczywiście... , Umek 22/03/03 23:45
        zmieniłeś tylko procka (nie knocąc ustawień dla AGP w biosie) i dając te same sterowniki - to jedyne co tu widać to problem z zasilaniem. Wyjąłbym wszystkie zbędne napędy i zobaczył. 4in1 poszło ? Wyłączyłbym też wszystkie "turbo" czy inne takie - zależy co płyta tam posiada....

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL