Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 16:43
 » steve 16:37
 » AfiP 16:32
 » Markizy 16:30
 » Wojtekar 16:25
 » Artaa 16:25
 » metacom 16:19
 » Kenny 16:10
 » dugi 15:59
 » Raffi 15:52
 » Menah 15:48
 » DJopek 15:48
 » Nepomucen 15:45
 » emigrus 15:40
 » Liu CAs 15:36
 » cVas 15:36
 » Sherif 15:31
 » RoBakk 15:22
 » Fl@sh 14:58
 » PeKa 14:55

 Dzisiaj przeczytano
 36446 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z NForce2 i kartami AGP , zibi111 22/03/03 00:50
Mój config:

* Windows 98SE
- Epox 8RDA+
- 128 MB DDR PC266 CL2,5 Semicon
- Athlon XP 1700+ 0,13
- Seagate Barracuda IV 80 GB
- Zasilacz 300W FEEL
- karty graficzne:

* Radeon 9000 64MB DDR 5ns :
Komputer się uruchamia, ale zawiesza się podczas ładowania
Windows lub gdy Windows wykrywa kartę graficzną.
Dodam, że karta chodzi bez problemu na MINT K7VT2 (KT266A),
Solteku 75KAV (KT133A).

* GF4MX 440 64MB DDR :
Komputer chodzi niby stabilnie, karta się instaluje,
lecz czasem pojawiają się artefakty (kolorowe punkciki
i wzorki na ekranie) i to w trybie 2D.
Z rzadka kom. się wiesza.

* Radeon 8500 64MB DDR ProLine:
Komputer chodzi stabilnie, brak zastrzeżeń.

* ATI Mach 64 1MB (PCI):
Komputer chodzi stabilnie - tylko karta kiepska :(

Czy płyta jest uszkodzona ?
W instrukcji pisze, że obsługuje tylko karty 1,5 V więc Radeon9000
to chyba powinien chodzić (jak sprawdzić czy jest 1,5 V czy 3,3 V ? )
GF4MX chyba też powinien chodzić. Proszę o pomoc, bo nie wiem czy oddać płytę - jak gość w serwisie stwierdzi, że sprawna,
to policzy za testowanie 50 zł :(
  1. napiecie , Kane 22/03/03 08:15
    na AGP masz 1.5 V mozesz je zreszta regulowac w biosie. Co do tych dziwnych zachowan to wyglada na to ze karty sa za bardzo przetaktowane. Sprobuj obnizyc ustawienia pamieci i rdzenia w ostatecznosci zainstaluj np dodatkowo XP i zobacz czy problem sie powtarza.

    Pozdro Kane

    1. A więc po kolei: , Cartman 22/03/03 11:25
      - napięcie w biosie dla AGP =1,5V
      - karty graficzne nie są przetaktowane
      - na R9000 instalka Windows się wykrzacza, więc nie zainstaluje XP
      Chyba jednak oddam płytę, ale najpierw sprawdze jeszcze tego R9000 na KT400.

      SWEEET !

  2. Za daleko posunięte te wnioski... , Umek 22/03/03 12:20
    nie zauważyłem żadnych problemów (a7n8x + r8500) także coś tu nie gra u ciebie.

    1. Na R8500 u mnie działa wsio ok , zibi111 22/03/03 14:06
      Tylko na R9000 nie chce.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL