Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 16:43
 » steve 16:37
 » AfiP 16:32
 » Markizy 16:30
 » Wojtekar 16:25
 » Artaa 16:25
 » metacom 16:19
 » Kenny 16:10
 » dugi 15:59
 » Raffi 15:52
 » Menah 15:48
 » DJopek 15:48
 » Nepomucen 15:45
 » emigrus 15:40
 » Liu CAs 15:36
 » cVas 15:36
 » Sherif 15:31
 » RoBakk 15:22
 » Fl@sh 14:58
 » PeKa 14:55

 Dzisiaj przeczytano
 36445 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

RamDac na K.Graficznych - z czym się to je??? Czy Hercules oszukuje? , EddyExpek 22/03/03 16:06
1) No więc chciałem sie zapytać do czego właściwie służy Ramdac umieszczany na kartach graficznych?

2) Czy jest jakaś różnica jeśli mamy pojedyńczy, a podwójny?

3) RamDac 350mhz,a 400Mhz. Czy jest jakaś sensowna różnica między nimi? Lepiej brać 400mhz, czy nie ma to żadnego znaczenia?



prawie poza tematem:
Przypadek K.graficznej Hercules Full 8500 128ddr, która na oryginalnym pudełku Herculesa ma napisane że ma 400 mhz RamDac, a po instalacji we właściwościach(pulpit windows) w zakładce adapter(karta) pokazuje że RamDac jest 350mhz. O co więc chodzi, czy przypadkiem Hercules nie robi ludzi w jajo?

  1. Jak rany... , EddyExpek 23/03/03 12:33
    czyżby nikt nie wiedział do czego RamDac służy?

  2. Ad. 1: Przetwornik cyfrowo-analogowy , zartie 23/03/03 12:34
    Przetwarza obraz wytworzony w pamięci karty graficznej na postać analogową, jaka jest przesyłana do monitora (monitory CRT są analogowe !!!)
    Ad. 2: Jak są dwa to można podłączyć dwa monitory. Radeon 8500 ma zintegrowany tylko jeden RAMDAC, stąd drugi musi zamontować producent karty jako oddzielny scalak na płycie - oczywiście są tacy, którzy na nim oszczędzają.
    Ad. 3: Żaden monitor nie ma parametrów, które by pozwalały te MHz wykorzystać.

    Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL