Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » steve 16:37
 » KHot 16:35
 » AfiP 16:32
 » Markizy 16:30
 » Wojtekar 16:25
 » Artaa 16:25
 » metacom 16:19
 » Kenny 16:10
 » dugi 15:59
 » Raffi 15:52
 » Menah 15:48
 » DJopek 15:48
 » Nepomucen 15:45
 » emigrus 15:40
 » Liu CAs 15:36
 » cVas 15:36
 » Sherif 15:31
 » RoBakk 15:22
 » Fl@sh 14:58
 » PeKa 14:55

 Dzisiaj przeczytano
 36344 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z napięciem ... w komputerze. , kerad 22/03/03 17:16
Wydaje mi się, że mam problem z napieciem .... w komputerze.

Konfig:
ECS K7S5A,Athlon 1.4, DDR256, Barracuda 7200 40GB, CD-RW LG 24x10x40, modem, Geforce 2Ti, zasilacz 300W Codegen
Dane z BIOS:
Vcore 1.76, Vcc2.5v 2.48, Vcc3.3v 3.344, Vcc5v 4.838, SB3v 3.328, -12v -12.131, SB5v 4.92
+12v 12.608 !!
Mirzone miernikiem \\\"na wtyczce\\\":
5v 4.94
12v 12.74 !!

Wydaje mi się, że to \\\"12\\\" to trochę za wysokie.

1.Co zrobić (bo jeśli wyniki OK to nic) - wymienić zasilacz na nowy ten jeszcze sprawny, moze da się go jakoś \\\"ustabilizować\\\" ?
2.Jaki wpływ ma takie napięcie na sprzęt, bo właśnie Barracuda posiała bad block\\\'ami?
3. Może nie powinienem włączać kompa :)

  1. Sorry, ze spytam,ale... , evil 22/03/03 17:22
    cos mi smierdzi od tego kompa super/hiper/media marketem..? Dobrze smierdz? :)

    A tak wracajac do tematu to mozesz miec wachniecia -/+ 5% wiec jest tak "na styk"
    wniosek - zasilacz wywal przez okno ;)

    d: || nie kradnij - rząd nie lubi
    konkurencji || :P

    1. skad wywnioskowales ze smierdzi MM , glewik 22/03/03 19:52
      jestem bardzo ciekaw bo ja naprawde niewidze tu nic co by moglo na to wskazywac.
      a co do napiec jest oki. i nie powinno nic sie dzic jesli napiecia sa stabilne i nie maja duzych wachniec. jedyne co mi sie nasuwa na mysl to tylko to ze hdd moze sie nieco bardziej grzac.

      Pełnie bytu osiągniemy w nicości
      istenienia. /glewik

      1. nie trafiles medimarkt ma umowe z inteleo i , Okota 22/03/03 21:28
        nie kupisz w ich sieci (tylko polskiej) zadnego sprzetu z logo AMD... (ciekawi mnie jakaz to kozysc majatkowa skusila kierownictwo do takich psuniec)

        Dyslektyka błąd nie pyka...
        RTS wszechczasów:
        Supreme Commander

        1. mialo byc z intelem , Okota 22/03/03 21:28
          heh

          Dyslektyka błąd nie pyka...
          RTS wszechczasów:
          Supreme Commander

        2. nie chodzi o same amd , glewik 22/03/03 23:49
          czy intela ale caly(ogol) zestaw-u nie pasuje do MM

          Pełnie bytu osiągniemy w nicości
          istenienia. /glewik

  2. ehh no nic tylko się cieszyć , Mademan 22/03/03 20:51
    ja mam na -12/-8.58 i na -5/-3.04 i nie panikuje, nie wspominając już o tym że 3.3 spada czasem do 3.06 :D

    1. te wahania 2 razy przekraczaja , Venom79 22/03/03 21:35
      dopuszczalne normy wg specyfikacji atx 2.1 czy tez atx 2.03
      mam nadzieje, ze wszystko chodzi stabilnie

      Lewy pas to nie kółko różańcowe.

    2. a czym mierzone? bo jak z plyty/softu , Wedrowiec 22/03/03 22:17
      to chyba czujniki walniete... strasznie duzy spadek

      "Widziałem podręczniki
      Gdzie jest czarno na białym
      Że jesteście po**bani"

  3. Ja na tej samej płycie , pirat 23/03/03 21:46
    mam na przykład 3.3v 3.12 i wszystko chodzi. Takie już są te ECS'y ;)

    odczepta się od mojego podpisu ;)

  4. no dzięki , kerad 24/03/03 09:31
    Dzięki za zainteresowanko

    PS. Obudowa/zasilacz niestety z Arestu (Wrocek) a nie z hipercośtam :) ale i tak jedna kicha

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL