Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Kenny 18:11
 » resmedia 18:11
 » leon 18:11
 » Nepomucen 18:10
 » KHot 18:10
 » Artaa 18:09
 » ToM78 18:09
 » Zibi 18:05
 » metacom 18:03
 » maddog 18:03
 » mnih 17:56
 » globi-wan 17:55
 » cVas 17:54
 » luzak2363 17:43
 » DJopek 17:34
 » @GUTEK@ 17:24
 » RoBakk 17:08
 » abes99 16:50
 » Liu CAs 16:45
 » steve 16:37

 Dzisiaj przeczytano
 39702 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

mod zasilacza - ostateczna wersja , Krzygaj 23/03/03 18:32
postanowilem ze wybiore chyba inne rozwiazanie wydaje mi sie najkorzystniejsze jako ze w obudowie temp jest ok 25C wiec takie rozwiazanie powinno znakomicie dzialac i nie powinno powodowac przegrzewania sie zasilacza
- http://213.77.146.49/wersjac.jpg
mysle ze to bedzie o niebo lepsze niz poprzednie propozycje modu
- http://213.77.146.49/wersjaa.jpg
- http://213.77.146.49/wersjab.jpg
czekam na wasze opinie dotyczace tegoz oto modu
przypominam konfiguracje kompa: Athlon 1.4 Thunderbird, WC, zasilacz 300W, procek 35C
  1. imho wersja a , Wolek 23/03/03 20:45
    tylko po co ten trzeci wentylator w obudowie - pod zasilaczem ??

    Pozdrawiam !

  2. rowniez uwazam , Outsider 23/03/03 20:53
    ze wersja a jest najbardziej odpowiednia i podobnie jak moj przedmowca dziwie sie umiejscowieniu wiartaka pod zasilaczem (jest zbedny). Jesli go zalozysz to ten w zasilaczu nie bedzie spelnial swojej roli tak jak powinien.

    Okiełznany Ukierunkowany Twór
    Sometimes Informatycznie
    zDEspeRowany...

  3. trzeci glos... , Tummi 23/03/03 21:57
    ...na wersje A bez tego wentyla w obudowie. Ew, mozna ten wentyl w obudowei odwrocic, zeby wpychal zimne powietrze DO obudowy ;-)

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

    1. rozwiazanie z wpychaniem , Kane 24/03/03 00:00
      powietrza do obudowy jest mniej efektywne niz takie w ktorym wentylator wyrzuca je poza obudowe. Sprawdzalem to u siebie. Ja bym zaproponowal inne rozwiazanie. Wersja C + dodatkowy wentyl w obudowie wypychajacy. Uzasadnienie jest takie. Dwa wentyle umieszczone szeregowo w zasilaczu beda bardzo wydajne wiec spokojnie bedziesz mogl puscic je ze zmniejszonym napieciem (duzo nizszy poziom halasu). Wypchna szybko to powietrze ktore nagrzeje dysk twardy. Dodatkowy wentyl pod zasilaczem wypchnie to co nagrzeje procek. Oczywiscie tez na zmniejszonym napieciu i koniecznie wytnij te kratke z obudowy. Bedziesz mial bardzo wydajne chlodzenie przy minimalnym poziomie halasu.

      Pozdro Kane

      1. ja tez testowalem... , Tummi 24/03/03 19:39
        ...i wyszlo mi odwrotnie niz Tobie. Obudowa: Feel II, zasilacz z jednym wentylkiem (z kontrola). Z przodu nie bylo wpychajacego.
        Najlepsze temp. uzyskiwalem majac kompa jakies 30cm od sciany (blizej - gorzej, dalej - bez zmian)

        T.

        www.skocz.pl/uptime :D

        1. no prosze , Kane 24/03/03 20:08
          bardzo mozliwe ze zalezy to od tak wielu czynnikow ze trzeba za kazdym razem sprawdzac obydwa warianty. Zdecydowanie najlepiej jak z przodu jest wentylator zasysajacy bo wtedy nie ma juz watpliwosci jak kierowac ciagiem :)

          Pozdro Kane

          1. nie mialem... , Tummi 25/03/03 00:10
            ...serca kroic FEELa II ;-) z przodu mozna wstawic 8x8, ale co z tego, skoro przedni panel jest 100% plastyk bez zadnych dziur!?

            A jeszcze lepsze rozwiazanie niz wiatrak z przodu, to wiatrak z boku ;-) 12x12 najlepiej ;-) Nie ma mocnych na takiego stFora ;-)

            T.

            www.skocz.pl/uptime :D

  4. ja mam werjse a , acd 24/03/03 08:27
    choc dla zasialacza lepsza bedzie wersj c ,to dla np. procka juz a jest bezkonkurencyjna

    >>> We are The BOARD. Resistance
    is futile.<<<

    1. masz WC , acd 24/03/03 08:28
      nie doczytalem ... Rob wer. c !

      >>> We are The BOARD. Resistance
      is futile.<<<

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL