Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » myszon 19:39
 » cVas 19:34
 » metacom 19:28
 » Rafael_3D 19:27
 » burz 19:19
 » rooter666 19:13
 » Artaa 19:11
 » Kenny 19:10
 » Doczu 19:01
 » KHot 18:53
 » dugi 18:52
 » Guli 18:52
 » Sherif 18:52
 » gigamiki 18:33
 » abes99 18:27
 » piszczyk 18:24
 » resmedia 18:18
 » wrrr 18:17
 » jablo 18:14
 » leon 18:11

 Dzisiaj przeczytano
 41876 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

3 problemy z filmami (w tytule by się nie zmieściło) , JE Jacaw 24/03/03 09:08
Więc przechodzę do rzeczy, otóż po dosyć długim okresie przyszło mi zgrać coś z TV i pojawiły się właśnie wspomniane trzy problemy, a razczej zapytania:

1. Skompresowałem sobie ten materiał DivX'em 5.03, wszystko dobrze, ale zdziwiło mnie to, że i VirtualDub i podsumowanie w Windowsie (Win2000), podaje, że filmik jest skompresowany XVID'em. Co ciekawe przy odpalaniu filmiku już jest poprawnie podawane, że dekompresorem jest DivX 5.03. W zasadzie to nie jest problem, ale ciekawi mnie czemu się tak gdzieje, dodam, że po odinstalowaniu XVID'a, już poprawnie podawane jest, że to DivX.

2. Jak zgrałem sobie ten materiał to chciałem skompresować dźwięc VirtualDub'em do mp3 (zgrywane było bez kompresji 44,1, 16 bit, mono)... i tu zdziwienie, bo kiedy dałem Video - bez kompresji, a Audio - kompresja 44,1 mono mp3 to program zaczął kompresować, ale z szybkością 15-20 klatek na sekundę !!! Pamiętam, że jak wcześniej tak robiłem to szło to z prędkością 200 klatek, co więcej jak dla testów użyłem audio DivX (z pakietu 3.11) to już miałem ponad 200, a gdy dałem MP3, ale 22 kHz to już miałem prawie 200 klatek. I tu zgłupiałem, o co chodzi ? Coś się namieszało w systemie, albo co ?

3. Do oglądania filmików używam CinemaPlayer'a ( http://www.zbylosoft.gad.pl/index.php ) i wczoraj stwierdziłem dziwny błąd, ale nie wiem, czy to błąd w programie, czy coś innego. Otóż jeśli wybiorę w programie plik->otwórz film i odpalę w ten sposób film skompresowany XVID'em, to program się wywala i Win2000 go zamyka, ale gdy zrobię to samo tylko, że z lini poleceń cinemaplayer.exe nazwa_filmu.avi lub użyję menu kontekstowego Otwórz za pomocą i wybiorę ten program to wszystko idzie dobrze. Czy ktoś ma jakiś pomysł czemu się tak dzieje.

No to tyle moich wczorajszych problemów i z góry dziękuję za wszelką pomoc, dodam tylko, że mam Win2000 SP3 PL + Abit BE-6 v.1, c800, 256MB RAM, GF2MX.

Socjalizm to ustrój, który
bohatersko walczy z problemami
nieznanymi w innych ustrojach

  1. AD2 , Fl@sh 24/03/03 09:16
    Video bez kompresji? Raczej direct stream copy.

    Sprzedam drewno pod każdą
    postacią ;-) GG: 687866

    1. Wiem... , JE Jacaw 24/03/03 10:35
      ...ale nie pamiętałem jak to się tam nazywa.

      Socjalizm to ustrój, który
      bohatersko walczy z problemami
      nieznanymi w innych ustrojach

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL