Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » DJopek 13:00
 » KHot 12:58
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » cVas 12:47
 » Menah 12:23
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Artaa 12:15
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32
 » Guli 11:27
 » PeKa 11:21
 » rooter666 11:11
 » dugi 10:50
 » Dexter 10:49
 » McMi21 10:45
 » malyy 10:33

 Dzisiaj przeczytano
 40573 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

no to jeszcze 1 pytanko:) FREESCO - dziwny komunikat... , Jaceqp 16/04/03 15:18
... a w zasadzie dziwne zachowywanie...
Konkretnie jest tak: od qmpla wziąłem jego obraz tego linucha. Zmieniam ustawienia na takie, które pasują do mojej konfiguracji. Wszystko niby oki. Robię restart - widzę, że SDI się loguje... Lookam na kompy w sieci - net chodzi. SPOX!
Po jakimś czasie robie restart serwka... Ten się odpala ale nieco dłużej rzeźbi z flopa. Lookam na inne kompy w sieci. Niestety po kilku restartach (najdalej 5) net w sieci albo chodzi ledwo ledwo, albo wcale. Z kolei np. jak chcę na freesco wydawać polecenia to od czasu do czasu pojawiają się komunikaty o błędach. np. gdy chciałem przenieść freesco na hdd ("move2hdd" i "c") mam komunikat "cannot fork", zresztą przed chwilą po logowaniu wpisałem zwykły "setup" i to samo.
Co może być tego przyczyną? Może dyskietka pada? Ale sprawdzałem już z kilkoma.
Aha, FREESCO odpalałem na kompach: C466, 128MB, Płyta BX; P60, 8MB RAM, Płyta -jakiś LX socket 4, jeszcze jakieś K5 100MHz, P200MMX...

pozdr.
Jaceqp

R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  1. hym... , Sas 16/04/03 15:35
    może obraz dyskietki walnięty. Ja się długo męczyłem, aż jeszcze raz zassałem obraz bez pośrednictwa jakichkolwiek "dopalaczy". Nie wiem jakiej wersji używałeś, ale spróbuj v. 0.2.7 dla SDI. Sprawdz ustawienia w biosie czy masz flopa 1,44 a nie 1,2. 8 ramu z flopem to za mało, albo więcej ramu (min. 12) albo hdd (w przypadku hdd, obraz linuxa trzeba przenieść na czyms mocniejszym). Sprawdz ilość cache w setapie dla logów i zdarzeń systemowych, oraz jakie usługi są pozałączne. Ściągnij i zainstaluj pakiet TOP będziesz wiedział co i jak zawala procka, ram i flopa.

  2. Google :P , Stone 16/04/03 15:38
    http://www.freesco.arx.pl/.../luty/luty079.htm#267

    Pozdrawiam

    Stone aka S1one

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL