Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wolf 20:03
 » MARtiuS 20:02
 » dugi 19:59
 » ngP 19:55
 » Kenny 19:43
 » luzak2363 19:40
 » Menah 19:30
 » emigrus 19:28
 » cVas 19:27
 » zibi13 19:14
 » Zibi 19:11
 » GLI 18:49
 » PeKa 18:35
 » rooter666 18:26
 » KHot 18:22
 » Sherif 18:21
 » Hitman 18:20
 » Rafael_3D 18:11
 » acd 18:11
 » hokr 17:42

 Dzisiaj przeczytano
 60770 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[SOFT] System dopytuje sie o nieistniejacy dysk , bwana 19/04/03 00:43
Oto problem: po usunieciu jednego dysku logicznego z komputera (2 partycje w jedna) system notorycznie przy roznych aplikacjach dopytuje sie o ten dysk - wyswietla okienko dialogowe z informacja, ze nie ma dysku w stacji [anuluj][kontynuuj][ponow probe]. Jest to dosc upierdliwe, bo np. przy zmianie glosnosci z systraya, odpalaniu filmu subeditem, zamykaniu opery itp. trzeba klikac w to okienko i to w dodatku az 3 razy, zanim przestanie sie pojawiac. Kiedy w napedzie (obecnie jest to combo, przedtem partycja dysku) jest plyta, nie ma problemu, natomiast gdy combo jest puste - jak wyzej. Czym to ugryzc?

"you don't need your smile when I cut
your throat"

  1. sprawdz w rejestrze , atay 19/04/03 09:38
    czy jakies klucze nie odnoszą się do starego dysku (najlepiej szukaj po "d:\"), nic innego nie przychodzi mi do głowy.

    _- Atay -_

    1. :-D to pomoglo, powiem wiecej, pomoglo kilka razy , bwana 19/04/03 11:13
      po prostu, po wyczyszczeniu rejestrow z tych wpisow ktore zawieraly sciezki odwolujace sie do problematycznego dysku jest przez jakis czas spokoj, po czym problem powraca jak biegunka;-D

      "you don't need your smile when I cut
      your throat"

      1. uuuuu biegunka :) , atay 19/04/03 11:20
        na biegunke to nic dobrego nie znam :))
        a wpisy z dyskiem D wróciły znów do rejestru ? Jeśli tak to jest większy problem, jeśli nie to może jakiś skrótów do tego dysku poszukaj ? :)

        _- Atay -_

        1. hmm ... a są przeca takie , Yosarian 19/04/03 14:07
          softy do czyszczenia niepotrzebnych, "bezwiązkowych" zapisów w rejestrze, nawet chyba "made by M$" więc może tym spróbować ?

          All the best people in life seem to like
          LINUX.
          Steve Wozniak

          1. czyszczenie jv6 registry cleaner i regcleanerem skutkuje czasowo , bwana 19/04/03 15:01
            ale tylko na jakis czas:)

            "you don't need your smile when I cut
            your throat"

            1. a jakby tak , Yosarian 19/04/03 16:19
              zastosować sztuczkę z poleceniem dosowym ... chyba ... SUBST i zapisać w CONFIG.SYS
              SUBST d: c:\

              .... czepia sie o d: no to skierowac go do katalogu głównego (lub inna ścieżka na c: a moze nawet do standardowego c:\windows\temp ??? ...tak sobie kombinuję

              All the best people in life seem to like
              LINUX.
              Steve Wozniak

  2. zdaje mi sie ze , glewik 19/04/03 11:49
    lepsiejszego wyjscia od instalacji systemu od nowa ni ma.

    Pełnie bytu osiągniemy w nicości
    istenienia. /glewik

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL