Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Artaa 12:22
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19
 » CiAsTeK 12:12
 » Syzyf 12:11
 » burz 11:59
 » AdiQ 11:58
 » Dexter 11:57
 » 247 11:57
 » Kenny 11:44
 » Master/Pe 11:43
 » Liu CAs 11:35
 » resmedia 11:34
 » Fight 11:31
 » Ament 11:30
 » malyy 11:30
 » abes99 11:28

 Dzisiaj przeczytano
 66553 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

wlasnoreczna przerobka plyty glownej-prosze o pomoc. , voyteck 7/05/03 00:47
Witam, mam plyte glowna DFI PB61 ZX revD1 (Slot1) i celerona 366(obecnie@458Mhz). chcialem go puscic na 100Mhz, ale: (tu moj problem) mimo zmiany napiecia na 2,2V(zaklejajac styki na procesorze) i ustawienia w biosie odpow.wartosci mam tylko czarny ekran. na plycie (wedlug oznaczen)zeby ustawic 100mhz, musze przestawic dwie zworki, tylko ze jedna z nich jest zalutowana. czy moge ja przelutowac bez wiekszych obaw? oznaczenia wskazuja, ze jest mozliwa zmiana. czy za takim zalutowaniem na stale moze kryc sie cos wiecej(co mogloby popsuc mi komputer)? serdecznie prosze o pomoc. pozdrawiam. wojtek

Doświadczenie wzrasta
proporcjonalnie do liczby
zniszczonych urządzeń.

  1. hmm , bor@s 7/05/03 01:00
    pierwsza rada. Jeżeli chcesz lutować to na pewno nie lutownicą transformatorową. Jakaś grzejnikowa małej mocy. Ale mimo to ryzyko jest.

  2. co do lutowania , Piecia 7/05/03 09:32
    to lepiej wstawić szpilki, bo moim zdaniam łwtwiej je wlutować. Z zalutowanych miejsc trzeba odessać cynę i w odsłonięte metalowe tulejki watawić szpilki, a potem od spodu kapnąć odrobiną cyny i założyć zworkę. Wygląda to znacznie lepiej niż jakiś glucik ma płycie i łatwiej zmieniać ustawienia. Co do lutownicy to zgadzam się z przedmówcą, że lutownica transformatorowa nie nadaje się do takich rzeczy. Szczytem ideału byłby zestaw lutowniczy z regulowaną temperaturą grotu, ale bardzo dobrze sprawuje się lutownica o mocy 40W kupiona na giełdzie za 5 PLN (produkcja Chiny). I jeszcze rada: nie grzej zbyt długo płyty bo możesz ją uszkodzić.

  3. co do szpilek , voyteck 7/05/03 09:49
    to mam niezywa kieszen od hdd, to chyba moge stamtad wykorzystac "szpilki". mam lutownice 40 w(kolbowa), znajomy mowil jeszcze ze najlepiej ja rozgrzac i odlaczyc od pradu a potem lutowac.

    Doświadczenie wzrasta
    proporcjonalnie do liczby
    zniszczonych urządzeń.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL