Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Artaa 17:27
 » JE Jacaw 17:27
 » Sebek 17:24
 » ReeX 17:22
 » Kenny 17:21
 » KHot 17:18
 » Flo 17:18
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04

 Dzisiaj przeczytano
 93874 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problemy z DVD-ROM - zawiechy kompa , Your-shadow 8/05/03 13:44
Mam taki problem, a mianowicie moje DVD Toshiba 1712, wiesza mi kompa. Zwiecha potrafi nastąpić zarówno przy odczycie danych, jak i zupełnie nieoczekiwanie. Zwiecha - totalne zamrożenie kompa - nawet myszka nie drgnie.
System XP Pro (na polskim Home jest to samo - więc wykluczam wine systemu). Drivery najnowsze 4in1.
Płyta Soltek KV-75 (cos tam),
Duron 700,
RAM 256MB PC133,
dyski Maxtor 40GB 7200 i WDC 6,4GB (zwykle odłączony),
Matrox G400,
CDRW Teac 12/10/32,
Zip100mb.
Dysk Maxtor i DVD sa na osobnym kontrolerze Zoltrix ATA100 (wczesniej dvd bylo do plyty podpiete - tez to samo). Po tym jak podpiąłem wlasnie do drugiego kontrolera DVD, myslalem ze po problemie, ale niestety, po pewnym czasie znow to samo. Myslalem i nadal mysle, ze cos z biosem DVD jest walniete. Generealnie dziala dobrze, ale potrafi sie zwiesic, glownie przy odczycie zwyklych plyt CD. Ale jak wspomniałem, potrafi nawet przy zwykłym klikaniu w inecie, przy braku plyty w napędzie.

No i teraz wyczytalem, ze to moze byc problem zasialacza, urzadzen mam sporo, a tylko 230W zasilacz.

Co na to poradzicie?

Generalnie przez pierwszy miesiąc od wstawienia DVD nic takiego się nie zdarzało, dopiero po jakimś czasie - to dodatowo zbija mnie z tropu.

  1. a może wirusik? , cobrajas 8/05/03 14:42
    123

    1. Odpada , Your-shadow 8/05/03 14:48
      NAV jest aktywny.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL