Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » etranger 08:47
 » GLI 08:44
 » Kraszan 08:40
 » cVas 08:37
 » Paweł27 08:33
 » Kenny 08:30
 » Yooras 08:30
 » KHot 08:27
 » Fl@sh 08:22
 » luckyluc 08:21
 » Promilus 08:17
 » DJopek 08:11
 » ini1 08:09
 » Syzyf 08:08
 » rooter666 07:57
 » AfiP 07:55
 » Sherif 07:51
 » RoBakk 07:43
 » kombajn4 07:38
 » Kelso1 07:35

 Dzisiaj przeczytano
 28865 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Softwarowe chłodzenie procka , arat 12/05/03 21:24
Jakim programem chłodzic procek na chipsecie nforce2 ?

  1. CPUIdle, CPUCOOL - ale to dotyczy chyba tylko systemow win95/98/Me/DOS , bwana 12/05/03 21:29
    WinNT, 2k, 2k3 i XP, a takze linux, robia same dokladnie to samo, czyli wysylaja do procesora instrukcje HALT wtedy, gdy jego aktywnosc nie jest potrzebna.

    U mnie (XP, przez chwile 2k3) po zainstalowaniu cpuidle nie bylo zadnej roznicy w temperaturze procka. Wiec go nie uzywam:)

    Mysle, ze sporo o tym znajdziesz w archiwum Boarda. Polecam, to kopalnia wiedzy.

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

    1. mnie dziala CPUCool 7.2.2 pod XP , Tomasz 12/05/03 22:18
      temp od ~35 do 55 na c700 (wiatraczek na polowe obrotow, 25 w pokoju), ale rzeczywiscie, wiekszosc programow nie umie poprawnie obsluzyc XP

      https://www.siepomaga.pl/milosz-mosko

      1. mnie cpucool wywraca system (XP) , bwana 12/05/03 22:49
        komputer "zamarza" i nie odswieza sie ekran, nic nie mozna zrobic oprocz power off. dzieje sie tak przy ustawieniu chlodzenia "wymuszone chlodzenie athlona"; przy innych ustawieniach w ogole nie widac zeby cokolwiek obnizala sie temperatura procesora - to wszystko przy cpu cool 7.2.3.

        "you don't need your smile when I cut
        your throat"

  2. jeżeli twoja płyta to MSI , Auror 12/05/03 22:51
    to polecam CoolerXP. Spadła u mnie w Winie temp. o 4 stopnie.

    portnicki.com
    +++++++++++++
    portnicki@gmail.com

  3. ogolnie, mysle, ze nie ma specjalnie sensu chlodzenie procesora w bezczynnosci , bwana 12/05/03 23:14
    wazne jest, by przy pelnym obciazeniu temperatura nie byla wysoka, a to mozna zagwarantowac jedynie chlodzeniem "sprzetowym".
    jasne, ze milo miec 25 stopni zamiast 50, bo to niby wydluza zywotnosc procka, ale... komu z Was procesor zepsul sie z tego powodu? albo dziala, albo sie spali. blad instalacji coolera, zle nalozona pasta, zbyt mocne podkrecenie - jesli ma wyjsc to nawet z softcoolerem przy pelnym obciazeniu i tak wyjdzie, prawda?

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

    1. masz rację , Master/Pentium 12/05/03 23:32
      jednak można jeszcze pomyśłeć o oszczedności energii, niewielkiej ale kumulującej się z czasem. Ale jak ktoś ma UDAgent'a albo coś w ten deseń :)

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

      1. dodam, ze moze to miec znaczenie dla poziomu halasu z wentylatorow , bwana 12/05/03 23:38
        szczegolnie tego na procku, ale przeciez nie tylko. na szczescie wszystkie 4 wiatraki u mnie sa lozyskowane (super silent);-D

        "you don't need your smile when I cut
        your throat"

  4. Softwarowe chłodzenie procka to coś jak... , Bergerac 13/05/03 04:08
    ...dupcenie za pomocą oglądania XLasek w Polsacie...

    Eeep... gorzołecke niezłom mieli panocku... Ale czuję, że powoli podnosi mi się zawartość krwi w alkoholu :))

    Barbossa: You're supposed to be dead!
    Jack Sparrow: Am I not?

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL