Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Artaa 13:44
 » ripek 13:38
 » rainy 13:37
 » DJopek 13:36
 » Visar 13:35
 » rooter666 13:33
 » burz 13:25
 » alkatraz 13:12
 » cVas 13:12
 » Hitman 13:01
 » KHot 12:58
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » Menah 12:23
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32

 Dzisiaj przeczytano
 42970 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Win2000 i program DOS - problem , Nebuchadnezzar 13/05/03 19:34
Mam problem (i cicha nadzieje ze ktos mi pomoze) ze starym DOSowym programem (to jest cos w rodzaju bazy danych) ktory nie chce mi dzialac pod Windows2000 tzn. wykrzacza sie tuz po uruchomieniu nadajac komunikat "blad systemu plikow Open Error OS=4"
Ja wiem ze win2000 nie jest od tego zeby na nim dzialaly dosowe programy, ale na tym samym systemie inny bazodanowy dosowy programik dziala bez zarzutu i zajebiscie by bylo gdyby poszedl i ten drugi. Moze jest ktos kto walczyl juz z takimi problemami i moglby mi cos podpowiedziec np. w jaki sposob ustawic parametry uruchomienia tego progsa zeby sie uruchomil. Tylko sie nie pytajcie co za idiota instaluje win2000 pod dosowe programy, bo to nie ja.

dupa na stołku, morda przy korycie...

  1. dyskrecja ponad wszystko... , Granth 13/05/03 19:45
    coz to za niewdzieczny program?

    I have no mouth, but I must
    scream...!

    1. nawet nie pamietam nazwy... , Nebuchadnezzar 13/05/03 20:08
      ale nawet jakbym pamietal to najprawdopodobniej i tak nic by Ci to nie powiedzialo bo byl on pisany na zamowienie dla pewnych instytucji, prosta baza danych pisana pod DOS

      dupa na stołku, morda przy korycie...

  2. sprobuj emulatora DOS o nazwie dosbox , bwana 13/05/03 20:13
    http://dosbox.sourceforge.net

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

  3. tzn. , Granth 13/05/03 20:20
    programy dosowe zawsze wymagaja odpowiednich wpisow w plikach "autoexec.bat" i "config.sys". Dla systemow win2K, XP, NT: autoexec.bat jest w katalogu glownym C:\ za to config.sys jest pod nazwa config.nt i tam nalezy dodac odpowiednie wpisy. Jakie? to zalezy od programu, ale moga pomoc: dla config.nt: FILES=155 (lub wiecej) BUFFERS=50

    I have no mouth, but I must
    scream...!

    1. czasami , Jumper 14/05/03 07:23
      jest potrzabna obecnosc, command.com

      i to chyba w autoexecu trzeba dopisac cos takiego
      set comspec=c:\winnt\system32\command.com 2048

      "Łatwiej wybaczyć wrogowi niż
      przyjacielowi"
      William Blake

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL