Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » metacom 00:07
 » Bonifacyz 23:53
 » JE Jacaw 23:47
 » piszczyk 23:43
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » cVas 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05
 » Markizy 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 244 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pytanko o DMA do pjfoxa i rafu -inni też moga pomuc , Lukx 16/05/03 18:26
ma pytanko ma problem z cd-romem cały czas uparcie jest w trybie pio już mnie zalewa . Było na bordzie cos takiego :
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0002]
"SlaveDeviceTimingMode"=dword:00016010

0002 - oznacza primary, 0001 - secondary tasme.
SlaveDeviceTimingMode lub MasterDeviceTimingMode - zalezy jak mamy podpiety CD.
Wartosc 16010 oznacza UDMA5 (8010 - UDMA4, 4010 - UDMA3, 2010 - UDMA2, 1010 - UDMA1) - zalezy komu co odpowiada :)
Mozna tez wlaczyc Multi-Word DMA 2 (0410), albo PIO (0010)
Plik x.reg zapisujemy w katalogu WINDOWS

2. W kluczu
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
wpisujemy nowa wartosc ciagu o dowolnej nazwie i o zawartosci:

regedit /s x.reg

3. To koniec :) Od teraz, niewazne od widzimisia XPka, po kazdym starcie systemu, plik x.reg bedzie wymuszac odpowiedni dla nas tryb pracy CDka.

zrobiełm tak :

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0002]
"SlaveDeviceTimingMode"=dword:0002010

i gdzie ja mam teraz wciepać ten plik x.reg ??? wciepałem do katalogu windows i do katalogu sustem kliknołem dodałem i reset i zero zmaiany :( co teraz am zrobic co źle robie ????

... geniusz ludzki jest ograniczony ,
a głupota ludzka nie ...

  1. myslalem ze prosciej sie tego nie da wytlumaczyc , Dhoine 16/05/03 19:21
    masz plik x.reg w katalogu WINDOWS.
    Teraz musisz zrobic tak, by przy kazdym starcie kompa ten plik 'uruchomic'. Najlepiej zrobic to przez wpis w rejestrze:

    "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
    wpisujemy nowa wartosc ciagu o dowolnej nazwie i o zawartosci:

    regedit /s x.reg "

    Mozesz tez ciag 'regedit /s x.reg' wrzucic do autostartu.

    I wtedy powinno zadzialac (jesli Twoj CD jest jako secondary slave)

    1. zrobiłęm tak , Lukx 17/05/03 13:57
      ale nie dział dalej pio nie wiem co jest . Wcxześniej łaził na DMA ale odpiołem cd-roma do czyszczenia i po podpieciu ponownym jajko nie działa na dma tylko pio ?

      ... geniusz ludzki jest ograniczony ,
      a głupota ludzka nie ...

  2. Jam jest rafu :-) , rafu 16/05/03 20:59
    witam :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL