Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 01:26
 » wrrr 00:38
 » piszczyk 00:16
 » Bonifacyz 00:15
 » metacom 00:07
 » JE Jacaw 23:47
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 3823 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Przerobilem Radeona 9700 na 9700 PRO +info + przestroga , Druzil 17/05/03 14:21
Witam. Zakupilem Sapphire 9700 128mb ram - cena ~1200zl
Czarna PCB, pamieci samsung 3,6ns . Zaciagnalem bios z radeona 9700 pro i wgralem za pomoca atiflash.

Flash zakonczyl sie niepowodzeniem i karta umarla.
Oczywiscie mialem karte PCI pod reką wiec odpalilem kompa i poczytalem dlaczego tak sie stalo.
Okazalo sie ze karty z innymi PCB (inne niz czerwone) trzeba flashowac innym programem , ktory nazywa sie flashrom.

Po uzyci tego pragramu wszystko jest ok, karta wykrywana jest jako R9700 PRO z defaultowymi ustawieniami dla pro.

Krótki test

9700 / 9700 pro
3dmark2003 4251 / 4848
3dmark2001 12925/ 13540
codecreatures 33.9 / 39,5

Zero oznak niestabilnosci, czy bledow w grafice.
No i jeszcze spory zapas w podkrecaniu wiec karta nie pracuje na max swoich mozliwosci.

  1. congratZ ;-) , Tummi 17/05/03 14:38
    wypas karta... Kiedys tez taka kupie ;-)

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

  2. To moze ja sie podepne. , Grolshek 17/05/03 14:39
    Jesli kogos interesuje podkrecanie oryginalnego Radeona 9500PRO a nie chce flashowac biosu to mozna podkrecac poprzez zainstalowanie pakietu Omega drivers 3.4.Pojawia sie zakladka clock rate we wlasciwosciach i dziala normalnie.

    ***** ***!!!

  3. hmmmm... , Karas 17/05/03 15:47
    Druzil jaki masz procek?? Bo byc moze w niedlugim czasie wpadnie mi w lapki r9800pro i jestem ciekawy jakie bede mial wyniki.

    Conspiracy Theory...

    1. odp , Druzil 17/05/03 18:34
      A1800@2000 Mhz (0.13)

  4. A nie wiesz jak przerobić , sebtar 17/05/03 18:33
    mojego GF3 na Radeona 9700 Pro???

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

  5. A ja juz zmieniam , Marcinex 17/05/03 19:35
    8 na karcie na 9 i bede mial gigabyte 9500, jeszcze tylko mały napisik PRO :))

    Nie ma piekła poza tym światem, on nim
    jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
    on nim jest!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL