Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » myszon 13:29
 » wrrr 13:17
 » Emios 13:15
 » Kenny 13:02
 » Visar 13:00
 » metacom 13:00
 » @GUTEK@ 12:55
 » KHot 12:54
 » Sherif 12:52
 » Wedelek 12:45
 » cVas 12:40
 » Guli 12:28
 » DJopek 12:16
 » RM.Harry 12:14
 » GLI 12:04
 » MARtiuS 12:01
 » Wedrowiec 11:59
 » Kraszan 11:44
 » Liu CAs 11:42
 » Menah 11:26

 Dzisiaj przeczytano
 31650 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Udostępnienie Połączenia Internetowego , DJ_Specu 21/05/03 02:35
Mam problemy z udostępnieniem połączenia internetowego... Posiadam dostęp do internetu poprzez osiedlową sieć LAN (stałe łącze) i potrzebuje udostępnić połączenie internetowe sąsiadowi. Mam dwie karty sieciowe (jedna do osiedlowego LAN'u a druga do połączenia LAN z sąsiadem). Niestety po podłączeniu kabla i skonfigurowaniu wszystkiego (u mnie Win XP Pro a u sąsiada Win 98SE) okazuje się że sąsiad nie ma połączenia z internetem a połączenie ze mną przez LAN ma. Sądze że nie popełniłem błędu w konfiguracji sieci gdyż wcześniej już robiłem takie żeczy niejednokrotnie i wszystko działało ale wcześniej nie było na osiedlowej sieci server'a DHCP a teraz jest... :-(
Próbowałem zainstalować program WinGate 5.05 ale wywala on komunikat na samym początku instalacji i sie nie instaluje - pisze coś o jakimś firewall'u (żadnego nie posiadam) i coś żeby wyłączyć udostępnienie poł. internetowego (które mam już wyłączone). Może ktoś coś poradzi?

  1. Możliwe że masz , HURAN 21/05/03 11:12
    włączony firewall od XP włączony. drugie to połączenie z sąsiadem ustaw na adresach 10.x.x.x. maska podsieci to 255.255.0.0. Dopiero na takich ustawieniach u kumpla i u mnie dało się odpalić udostępnienie połączenia. Poza tym to troche kaszana gdyż są problemy z konfiguracją lanu gdy jest jeszcze system 98....pozdrawiam

    are U ReadyNAS??

    1. RE: Możliwe że masz.... , DJ_Specu 21/05/03 15:06
      Mam na jednym i drugim LAN'ie wpisane Maski Podsieci 255.255.255.0. Mój adres IP w osiedlowej sieci LAN: 10.9.1.72, Moje IP w LAN'ie z sąsiadem: 10.10.10.1 a IP sąsiada to: 10.10.10.2. Brama u sąsiada: to: 10.10.10.1. Brama u mnie na LAN z sąsiadem: 10.9.1.72. i na takich ustawieniach nie działa net, tylko sam LAN. Czy to coś pomoze jak zmienie Maske na 255.255.0.0? (nie moge teraz wypróbować)

      1. Nie maska , HURAN 21/05/03 21:18
        nie gra tu roli

        are U ReadyNAS??

        1. Hyba jednak , HURAN 21/05/03 21:19
          jakiś ruterek albo hub się przyda...lub namów sąsiada na przesiadke na XP to napewno wtedy pójdzie

          are U ReadyNAS??

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL