Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 20:49
 » akslow 20:47
 » maddog 20:46
 » Wedrowiec 20:24
 » Rafael_3D 20:23
 » mnih 20:22
 » wrrr 20:19
 » myszon 20:07
 » elliot_pl 19:59
 » Kenny 19:57
 » GLI 19:49
 » marek_m 19:46
 » metacom 19:28
 » burz 19:19
 » rooter666 19:13
 » Artaa 19:11
 » Doczu 19:01
 » KHot 18:53
 » dugi 18:52
 » Guli 18:52

 Dzisiaj przeczytano
 44370 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

LiteOn, KProbe, błędy C1/C2 dla płyt .. looknijcie - OK ? , NimnuL-Redakcja 22/05/03 17:19
Witam!
Szybkie pytanie ... ile powinny wynosic prawidlowe wartosci C1 i C2 dla plyt Audio i Data ?
Czy w KProbe patrzy sie na srednie bledy C1 i C2 czy na maxymalne ?
http://klub.chip.pl/nimnul/temp/plyty.rar
Tutaj zamieszczam screeny z kilku plyt : TDK, Verbatim, tloczona, samsung, esperanza, platinum ... kilka Audio i kilka z danymi - info jest w nazwie plików.
Zobaczcie czy mieszcza sie one w granicy bledow czy nie ?
Audio palone z predkoscia 4x .. Data zwykle z 32-40x ...
pozdrawiam

Gdyby nie wymyślono elektryczności,
siedziałbym przed komputerem przy
świeczkach.

  1. no to lecim: , Master/Pentium 22/05/03 19:34
    odczyt testowy ma być x8-x16. Max zawyża stopę błędów.

    1. AudioData Track - może być ? , paliłeś w TAO ?
    2. Nie akceptowalne, sprawdź jeszcze przy odczycie x16
    3. TDK - OK
    4. Audio tłoczona - OK , chyba niezbyt czysta
    5. Verbatim - OK
    6. Esperanza - fatalnie, nieakceptowalny wynik, nawet nie ma po co obniżać prędkości odczytu ;)
    7. Platinum - może być aczkolwiek słabo

    8. Samsung - OK
    9. TDK - OK
    10. Ekstra

    Wnioski: ZA WOLNO palisz płyty Audio, tyle razy mówiłem dlaczego. Jak widać nie dotarło. Teraz już ;)

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    1. powtorz jesli mozesz... , obiwan 22/05/03 22:07
      co z tym paleniem cd audio ?

      ...and justice for all

      1. ok... , Master/Pentium 22/05/03 22:30
        nagrywarka podczas nagrywania ustala moc lasera potrzebną do nagrywania. Ale ponieważ równania opisujące skutki palenia są silnie nieliniowe oraz mamy ograniczone możliwości modulacji mocy może dojść do "przepalenia" płyty podczas palenia zbyt wolno. Niektóre płyty palone MIN nagrywarki są wypalone gorzej (niekiedy duuuzo gorzej). To jest powód dla którego w większości nowych nagrywarek x4 to minimum. Nagrywarka (i płyty) optymalizowane są gdzieś tak w połowie swoich nominalnych możliwości. Oznacza to, że spawara x40 zwykle najlepiej pali w zakresie x16-24. Zresztą nie ma sensu palić ze skrajnie niskimi prędkościami. Jakość już wzrosnąć nie może (różnicę pomiędzy C1 rzędu 10 a rzędu 2 można odczuć tylko na wybitnie zjebanym sprzęcie czytającym cudem). Normalny sprzęt audio dobrze wypaloną płytę przeczyta poprawnie BEZ UTRATY jakości. Powtarzam, że w tym miejscu pomijam wynalazki ŹLE czytające płyty.

        Nie ma tego złego , co by się w gorsze
        obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
        włącz komputer :-)

        1. dzieki za cenne... , obiwan 22/05/03 22:44
          info. Pozdro

          ...and justice for all

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL