Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dexter 19:40
 » globi-wan 19:38
 » GULIwer 19:34
 » PeKa 19:33
 » ligand17 19:22
 » KHot 19:20
 » Draghmar 19:16
 » Wedelek 19:15
 » NimnuL 19:10
 » Wolf 19:08
 » Kenny 18:57
 » dugi 18:56
 » RoBakk 18:46
 » madsheep 18:45
 » Syzyf 18:40
 » steve 18:24
 » Hitman 18:20
 » elliot_pl 18:17
 » bmiluch 18:07
 » Artaa 17:59

 Dzisiaj przeczytano
 25449 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Downclocking...uzywacie? , LooKAS 1/06/03 10:54
Downclocking, czy jak to nazwac, czyli obnizanie predkosci procesora grubo ponizej jego wartosci nominalnych. Ostatnio zauwazylem, ze coraz mniej gram, a do KaZy i IE + ogladanie filmow i sluchanie muzy nie potrzebny mi Athlon1700@12x166 (potrafi wiecej, ale mam za slabe chlodzenie)...Druga sprawa, komp czesto jest wlaczony 24h wiec pobor pradu tez ma znaczenie... trzecia sprawa to wentyl - mam na Titanie D5tB wentyl arctic cooler z reg. obr. (zaleznie od temp. ) wiec i halas bedzie mniejszy. Ale do rzeczy... na razie doszedlem do 8x100 przy 1,35V i jest stabilnie, wiec mysle, ze jeszcze moge troche z napieciem zejsc w dol. Na procu mam 38C a wentyl kreci sie 2000obr. przy temp. w pokoju rzedu 25C. Czy za niskie napiecie moze byc w jakikolwiek sposob szkodliwe dla proca?
p.s. Colin 3 z gf3ti200 chodzi wysmienicie na takich ustawieniach w 800x600/32bit :)

  1. za niskie :D , qwertix 1/06/03 11:03
    hehe raczej nie, ja swego czasu puszczalem na 5x100 swojego XP1,7 ale przy napieciu 1,5V bo plyta nie pozwalala zejsc po nizej tego.

    jak cos moze pojsc zle to napewno
    pojdzie

  2. u mnie , Kane 1/06/03 11:47
    5.5 x 100 na 1.4 V z pasywnym chlodzeniem :)

    Pozdro Kane

    1. no ladnie , LooKAS 1/06/03 12:04
      to sprobuje tez tak go potraktowac... napiecie dam 1,3V (nie pamietam czy da sie nizej na 8rda+)...

  3. Najfajniej by było tak , DJopek 1/06/03 13:26
    żeby można było zmniejszać taktowanie programowo - tak jak kiedyś był programik SoftFSB - to by było fajne rozwiązanie...

  4. Mam w domu kompa z XP 1700+ Palomino, , sebtar 1/06/03 14:35
    który chodzi na FSB 100 zamiast 133 i z obniżonym napięciem zasilania.

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

  5. kiedys testowalem swojego durnia , McKania 1/06/03 15:38
    standartowo 700, chodzi od 2,5 roku na 933, puscilem na 550 na samym radiatorze, natomiast co do napiecia to juz nie pamietam :)

    config: skóra, fura i coreDuo ;)

  6. nie uzywam .... szybki procek to przedłuzenie mojej męskości :>> , NimnuL-Redakcja 1/06/03 22:59
    niestety mam tylko Athlona TB @1,46GHz ale za to jak sie grzeje : >

    Gdyby nie wymyślono elektryczności,
    siedziałbym przed komputerem przy
    świeczkach.

    1. oj, to twoje przedłużenie już nie najmocniejsze... , Cezi 2/06/03 17:37
      ...nie masz przypadkiem problemów emocjonalnych? ;D

      "Silence is sexy" Blixa Bargeld

  7. Jak dla mnie to kwestia czasu... , Umek 2/06/03 00:33
    a może wpływu szalonych zielonych - tak czy inaczej hasło dnia : "taktuj swój procek w zależności od tego czego potrzebujesz" :-)))

  8. czasami tualatin 1400@700 , Chrisu 2/06/03 13:49
    pasywne chłodzenie, cisza... Tylkoszkoda ze nie ma pod ST6 nic czym takie rzeczy można by pod windą robić :(

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL