Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Zbyl 07:46
 » PrzeM 07:44
 » Logic-3 07:43
 » NimnuL 07:42
 » 247 07:41
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26
 » XepeR 06:23
 » Wedelek 06:10
 » Kenny 06:03
 » KHot 05:43
 » @GUTEK@ 05:26

 Dzisiaj przeczytano
 39143 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

oswieccie mnie w kwestii OC metoda drucikow (AMD) , MayheM 5/06/03 10:26
Otoz odnosnie watku http://twojepc.pl/boardPytanie44539.htm, postanowilem zrobic ta operacje na swojej MOBO. I mam pytanko: jako ze moja jedyna proba skonczyla sie niepowodzeniem (wiecej nie probowalem, bo nozki procka lekko sie pozginaly) mam pytanko jak to tam ustawic: ja ustawilem tymi drucikami sobie mnoznik 14x (wg tamtej instrukcji) i napiecie na 1.65V. Komp wogole nie startowal (wlaczal sie ale nie startowal bios). Czytalem tez ze jakos trza ten nowy mnoznik ustawiony drucikiem zkorelowac z mnoznikiem plyty. Czy to prawda? Jak to dziala? Czy po prostu jak chce miec mnoznik x14 zamiast x11 (bez zmiany FSB) to sobie go tymi drucikami ustawiam?
Wiem ze to lamerskie pytania dla wiekszosci z Was, ale ja jeszcze tego nigdy nie robilem :)
Moj konf. to: Asrock K7VT2 + AXP1700+ 0.13um.
A moze napiecie za male dalem?
Ale jak mowie nie kombinowalem wiecej ze wzgledu na te powyginane nozki procka. Moze za grubych drucikow uzylem? Dodam, ze byly one wziete z cienkiego przewodu-linki.
Moze ktos wskazac mi wlasciwa droge???
Pozd

  1. jak zalatwie , Tummi 5/06/03 14:59
    wszystko na uczelni i bede mial chwile (wieczorkiem), to odezwe sie na gg, oki?

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

  2. hm, , MayheM 5/06/03 16:00
    wieczorkiem mnie nie bedzie, ale mozesz napisac eseik :) a ja go jutro przeczytam.
    Dzieki i pozd

    1. no problemo ;-) , Tummi 5/06/03 21:01
      Zacznijmy moze od obrazkow 2 i 3 - jesli ustawisz procka tak, jak na zdjeciach - czyli na stale 13x, to mozesz w biosie zmieniac mnoznik i na niektorych ustawieniach bedziesz mial wyzsze mnozniki (m.in. 21, 17).
      Jesli ustawisz drucikami (obrazek 4.jpg) mnoznik na stale, to zadna kombinacja w biosie nic nie da - bedzie na stale np. 15 i juz.

      Drucik osobiscie wzialem z jakiegos przewodu (60gr/metr, 2-zylowy) - wyciagnalem penseta jeden drucik z wiazki i zaczalem go kroic na 7mm kawalki, potem zaginalem na pensecie w polowie i wkladalem inna penseta do odpowiednich dziurek w socketcie. Drutowania nozek nie polecam - ciezkie i nie zawsze styka na 100% ;-(

      Ew. mozna pisakiem elektroprzewodzacym malowac tyl mobo - tam sa wyprowadzenia z socketa... ja nei mam flamastra, pozatym jakos nie usmiecha mi sie malowanie po mobo ;-)

      aha - napiecia jeszcze nie modowalem, bo nie mam takiej potrzeby (1.84V aktualnie, 15x140MHz)... moze przy okazji nastepnego czyszczenia wentyla ;-)

      T.

      www.skocz.pl/uptime :D

  3. dzieki serdeczne :) , MayheM 6/06/03 08:31
    to juz wiem i bede dalej kombinowal.
    Pozd

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL