Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » P@blo 20:14
 » Wolf 20:03
 » MARtiuS 20:02
 » dugi 19:59
 » ngP 19:55
 » Kenny 19:43
 » luzak2363 19:40
 » Menah 19:30
 » emigrus 19:28
 » cVas 19:27
 » zibi13 19:14
 » Zibi 19:11
 » GLI 18:49
 » PeKa 18:35
 » rooter666 18:26
 » KHot 18:22
 » Sherif 18:21
 » Hitman 18:20
 » Rafael_3D 18:11
 » acd 18:11

 Dzisiaj przeczytano
 61762 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[OT] blok wodny , Banan 19/06/03 20:50
widzieliscie kiedys takie "cudo"?
http://www.yipshing.com.hk/ok/fluxus3d.htm
i link bezposrednio do fotki:
http://www.yipshing.com.hk/images/Fluxus3D.jpg

jak sadzicie na ile to moze byc wydajne skuteczne, etc?

  1. Bleee.... , PKort 19/06/03 22:17
    Mnie się nie podoba. I ten sposób obiegu wody jest nieco kontrowersyjny - moim zdaniem nie pomaga, a wręcz przeszkadza. Jak to już ktoś kiedyś na łamach Boarda zauważył, najskuteczniejsze są bloki spiralne, gdzie zimna woda wpływa prosto nad jądro procesora. Tylko ja bym jeszcze zamontował na takim bloku radiator...

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

    1. ale po co radiator... chodzi o to aby pozbyć się ciepła wewnątrz kompa i wyprowadzić , Seba78 20/06/03 10:50
      ale po co radiator... chodzi o to aby pozbyć się ciepła wewnątrz kompa i wyprowadzić go najlepiej do chłodnicy na zewnątrz czy też wydmuchać z kopa wiatrakiem... A tak ciepło by zostawało wokół radiatora i proca i innych ukłądów. Też się kiedyś zastanawiałem nad tym i doszedłem do takich wniosków...

      www.nieruchomosci-gil.pl

      1. Żeby zwiększyć , PKort 20/06/03 11:03
        skuteczność - wtedy część ciepła, normalnie odprowadzanego przez wodę, byłaby oddawana przez radiator. Powiedzmy szczerze - nie da się zbudować komputera gez żadnego wiatraka w środku na nowoczensych komponentach.

        Heavy Metal or no metal at all
        whimps and posers - Leave the Hall !!

        1. Le od tego jest chłodnica... , Umek 20/06/03 13:01
          a z nią żaden radiator nie może się równać. Na dodatek ciepło odebrane z chłodnicy powinno wylatywać od razu na zewnątrz jako czynnik zbędny. Także ten radiator to ten teges :)))

  2. moim zdaniem , TloluviN(TPC) 19/06/03 22:18
    nie bedzie to BARDZO wydajne rozwiazanie.
    Powody:
    1. woda pozostaje za dlugo w bloku
    2. strumien wody nie uderza w blok w okolicach rdzenia
    3. duze opory

    TloluviN
    "Not every person in everything
    can shine"

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL