Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Kenny 18:33
 » gigamiki 18:33
 » abes99 18:27
 » piszczyk 18:24
 » metacom 18:24
 » Sherif 18:23
 » cVas 18:19
 » resmedia 18:18
 » wrrr 18:17
 » jablo 18:14
 » leon 18:11
 » Nepomucen 18:10
 » KHot 18:10
 » Artaa 18:09
 » ToM78 18:09
 » Zibi 18:05
 » maddog 18:03
 » mnih 17:56
 » globi-wan 17:55
 » luzak2363 17:43

 Dzisiaj przeczytano
 40593 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Mieszane uczucia ECS KT400 i Athlon 1700+ , Shadow1 25/06/03 15:22
Kupiłem znajomemu kilka nowych części w tym płytę ECS L7VTA na chipsecie KT400, Radeona 9100 i inne.
I obecnie testuje u siebie.

Już na początku podkrciłem mojego Athlona 1700+ na 2200GHz.
System pokazał Athlona 2700+ a wyniki w Sandrze były identyczne jak na Athlonie 3000+.

Ale nie będę nażekał, płyta za 240 zł i to bardzo dobra.
Dokładniej: 11x200MHz przy napięciu 1.5V

Windows chodził stabilnie.

Niestety Windows to nie gry i okazało się, że do 100% stabilności trochę brakuje.

Niestety ECS nie wysilił się w tym kierunku.
W biosie była opcja +2,5% dla napięcia FSB co przy standardowym 1.5V daje "AŻ" 1,53V ! (wspaniale) :P

Więc zmuszony byłem zmniejszyć szynę - obecnie stabilne 182MHz x 11 = 2002MHz (Athlon 2400+).
W tym wypadku wyniki z Sandry się pokrywają z oryginalnym Athlonem 2400+.

Szkoda, będę musiał poczekać do jutra na swojego kompa, Abit wyciśnie pewnie więcej :]

Jest jeszcze jedna rzecz która nie podoba mi się w tym ECS'ie, a dokładniej wskazania temperatury.

Ustawienia: Athlon 1700+@1100MHz (100MHz x 11)

ECS KT133A - odrazu po starcie (temp. z biosu) 30'C
ECS KT400 - ten sam procesor (temp. z biosu) 58 'C, a radiator od procka zimny :P

W sumie nie powinienem nażekać, płyta kosztowała tylko 240 zł. :)

I WANT TO BELIEVE

        
    All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL