Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Visar 02:27
 » pwil2 01:50
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15

 Dzisiaj przeczytano
 12205 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

MySQL - klucze obce - jak zrobic? , lehou 3/07/03 21:33
np.
create table pracownicy (id INT NOT NULL PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT, nazwisko char(30), ... no wlasnie i teraz np id_kraju pobierane z tabeli kraje gdzie id_kraju jest kluczem podstawowym, jak zrobic by klucz podstawowy z innej tabeli byl kluczem obcym w tabeli pracownicy, chodzi mi o zapis w mysql, jak to zapisac?

  1. nie mam pojecia ale , Wedrowiec 4/07/03 00:23
    przez ostatnie 2 lata stwierdzilem ze przy prostych, srednich stronach typu prosty e-sklep to nie ma kompletnie sensu - w trakcie tych dwoch lat korzystalem z roznych baz, czesto z roznych naprawde kierunkow (ASP/PHP -> Access/MySQL) i wiem jedno : z armaty nie strzela sie do wrobli.
    olewasz klucze obce, w pracownicy masz wlasnie id_kraju, w tabeli panstwa masz klucz podstawowy id i albo INNER JOIN albo 2 zapytania.
    przyklad na priva jakby co. jesli pytanie bylo teoretyczne/na zaliczenie to sorry :)

    "Widziałem podręczniki
    Gdzie jest czarno na białym
    Że jesteście po**bani"

    1. no wlasnie , lehou 4/07/03 01:20
      zaliczenie :/
      jak to sie robi w mysql'u?

      1. jezeli phpmyadmin to brak pomyslow - nie widze takiej opcji , Wedrowiec 4/07/03 01:40
        a jezeli piszez "z palca" to najnormalniejsze polecenie SQL'a - MyIE jest bardzo tolerancyjny i nie robi zadnych problemow nawet dla bodajze SQL '83 (jak rocznik pomylilem to sorry).
        na
        www.sqlcourse.com
        chyba tez to bedzie opisane.

        "Widziałem podręczniki
        Gdzie jest czarno na białym
        Że jesteście po**bani"

  2. Jedna z rzeczy jakisch , rafmart 4/07/03 14:05
    nie wspiera MySQL ( a jest ich duzo) jest obsluga kluczy obcych. Podobno najnowsza wersja MySQLa juz ma kupe rzeczy, ktorych brakowalo wczesniejszzym wersjom i chyba juz posiada obsluge wspomnianych kluczy obcych ale to juz sam se musisz sprawdzic. Poza tym jak robisz cos prostego to mozesz po prostu olac klucze obce jak Ci wczesniej radzili.
    Rafal

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL