Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12
 » Draghmar 23:09
 » ManiusNG 23:00
 » pwil2 22:46
 » Katoda Lt 22:46
 » Wolf 22:39

 Dzisiaj przeczytano
 3406 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Rebusik - nForce+Dual+Geil+błędy , p_nowak 11/07/03 17:31
No to mam dla Was mały rebus, nad którym głowię się od jakiegoś czasu.
Mam w kompie 2*256MB DDR Geil 3200 Ultra Dual.
Pamięć ładnie smiga sobie na 215MHz (efektywne 430MHz) przy CL2 6-3-3 w trybie 64bit (czyli takie obsadzenie aby wyłączony był tryb dwukanałowy).
Po przestawieniu w dual program MemTest 2.9 wyrzuca w pewnych miejscach (tych samych) błędy.
Przy 200MHz wszystko chodzi bardzo ładnie i nie ma żadnego problemu. W związku z tym, że 215MHz (mono ;-) ) jest wydajniejsze od 200MHz Dual na razie zostałem w takiej konfiguracji. Zastanawia mnie jednak dlaczego tak się dzieje?
Może Wy macie jakieś pomysły, bo mi już ręce opadają. W końcu od czego mam płytę z nForcem? :-)

HP DV6 3160 + SSD 128GB
ACER AO 722

  1. No cóż.... , PKort 11/07/03 17:43
    PC3200 to 200MHz - jak rozumiem przy FSB200 wszystko jest OK. Wszystko powyżej to już O/C pamięci - one mogą tego nie wytrzymywać. Poza tym zawsze pierwszy się sypie tryb dual.

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

    1. dokladnie , Zryty_Berecik 11/07/03 17:49
      ja mam narazie na swoim solteku 512 pc 266 CL 2.5
      a chodza spokojnie na 333 CL2 ale memtest wywala bledy
      masz pc400 to beda chodzily na pc 400
      a co bedzie powyzej 200mhz to juz nie jest gwarantowane:)

      1. Testuję, testuję , p_nowak 11/07/03 20:22
        i już sam nie wiem. Na razie zmieniłem z CL2 na 2.5 i zobaczę co się dzieje. Windows chodzi ok ale wywala mi do windowsa 3d Marka 2001. Czytałem gdzieś, że czasami pamięci na nForsach mają taką tendencję do wychodzenia do Windowsa przy dużych obciążeniach przesyłu do RAMu.
        Ok, kombinuję dalej. :)

        HP DV6 3160 + SSD 128GB
        ACER AO 722

  2. Mam te same pamieci.W dualu chodza na... , Grolshek 12/07/03 01:21
    ...217 fsb na 7-3-2-2.0 czyli silniejszym od twojego.na solteku frn2l i abicie nf7.Napiecie oczywiscie 2,9volta dla pamieci i 1,7volta dla northbridge.

    ***** ***!!!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL