Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Kenny 22:49
 » Majster 22:43
 » metacom 22:34
 » JE Jacaw 22:32
 » akslow 22:29
 » cVas 22:29
 » XepeR 22:26
 » abes99 22:23
 » mnih 22:19
 » Doczu 22:09
 » Wolf 22:02
 » Artaa 21:58
 » Nepomucen 21:55
 » DJopek 21:54
 » Star-Ga-T 21:48
 » Syzyf 21:40
 » skalak23 21:31
 » fiskomp 21:30
 » Matti 21:07
 » rooter666 20:58

 Dzisiaj przeczytano
 47048 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

AGP 4x kontra GeForce FX5200 AGP 8x , shninkel 27/07/03 17:40
Mam GeForce FX5200 AGP 8x na płycie K7SEM, po zainstalowaniu SiS AGP ver. 1.16a i zainstalowaniu sterowników od karty graficznej Win98SE wiesza się.
Gdy usunę serowniki AGP i po restarcie systemu przy wykryciu SiS AGP pominę instalację pliku sisagp.pci karta graficzna pracuje, ale w trybie PCI (aplikacje 3D, czyli gry, działają).
Czy można coś na to poradzić, czy dać sobie spokój i kupić płytę główną z obsługą AGP 8x (prawdopodobnie problem dotyczy zgodności AGP 4x z AGP 8x).
Za odpowiedzi z góry dziękuję!!!

  1. Nie wiem w czym tkwi twój problem, ale napewno nie w sprzęcie, , Arro 27/07/03 18:14
    bo agp x8 jest w pełni zgodne z AGP x4, więc to raczej nie w tym problem wydaje mi się, że albo coś w sterownikach albo ta karta ma jakiś konflikt z innym urządzeniem

    "Don't take life too seriously. You'll
    never get out alive."

  2. Ja mialem podobny problem, , Quad 27/07/03 18:41
    tyle ze z Radeonem 9500. Pod agp 8x chodzi bez problemow, natomiast jak probowalem go pod 4x odpalic to sie wieszaly XP'eki chwile po ekranie z loading ... Wiec co do tej zgodnosci osemki z czworka to juz nie jestem przekonany.
    Nie pociesze Cie i powiem, ze dlugo sie z tym nie meczylem tylko przestawilem na 8x poprostu ;) Sporoboj wylaczyc w biose fast writes czy pobawic sie ustawieniami agp, moze cos to da ;)
    Piszesz ze wszystko dziala bez tego pliku, to moze tak zostaw poprostu, jezeli wydajnosc jest w porzadku oczywiscie. Pozatym sciagnij najnowsze detki, bios i stery do mobo, jezeli to nie pomoze to znaczy ze kompatybilnosc 8/4 agp jest "dyskusyjna" ;)

    1. Zgodność AG8x z AGP4x , shninkel 28/07/03 23:47
      W trakcie potyczek z kartą, ściągnąłem specyfikacje AGP8x ze strony Intela - zgodność naprawdę jest dyskusyjna, gdyż jak pamiętam są inne napięcia, AGP8x wykorzystuje jedną ścieżkę, która w AGP4x jest określona jako RESERVED itp., więc pewnie będę musiał zmienić płytę, ale dopiero za jakiś czas. Co do wydajności to jest OK, czasami coś się przytnie na ok. 0,3 s - ale to mi nie przeszkadza. Co do ustawień BIOS'u - (AMI) ich ilość jest skromna, ale wiele funkcji jest poprostu ukryta przed użytkownikiem, sprawę można rozwiązać za pomocą programu bcpcmd do edycji BIOSU. Dzięki za odpowiedź.

  3. hmm , bor@s 27/07/03 22:46
    zailacz. Jak miałem gf1ddr i zasilacz 230W to wyłączenie AGP pomagało.

    1. Zasilacz OK , shninkel 28/07/03 23:50
      Mój zasilacz ma 300W (chyba, nie chce mi się rozkręcać obudowy).

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL