Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » DJopek 13:00
 » KHot 12:58
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » cVas 12:47
 » Menah 12:23
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Artaa 12:15
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32
 » Guli 11:27
 » PeKa 11:21
 » rooter666 11:11
 » dugi 10:50
 » Dexter 10:49
 » McMi21 10:45
 » malyy 10:33

 Dzisiaj przeczytano
 40473 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Czym sprawdzic czy nie rozsylam Sobiga ? , maruszek 23/08/03 01:16
Jesli ktos nie wie to taki wirusik, ktory sie rozsyla pocztą,. najczescie "See the attached file" i jakis plik .pif dołączony
Dostalem pare komunikatow z serwera WP ze zablokowali moje maile bo znalezli wirusa, a ja nic w tym czasie nie wysylalem. Korzystam z Netscapa 4.75 do wysylania poczty, Outlooka nigdy nie uruchamialem.
Przejechalem dysk skanerem online mks - wykryl jednego sobiga gdzies w temporary files i go wywalilem, ale nadal przychodza maile z WP ze:
"W wysłanej przez Ciebie wiadomości został znaleziony wirus sobig"
i jeszcze naglowek:
>Received: from pa75.biskupice.sdi.tpnet.pl (HELO BUGAJ) ([80.49.84.75])
> (envelope-sender )
> by smtp.wp.pl (wp-smtpd) with SMTP
> for ; 22 Aug 2003 21:33:58 -0000
>From:
>To:
>Subject: Re: That movie
>Date: Fri, 22 Aug 2003 23:33:51 +0200
>X-MailScanner: Found to be clean

ja siedze na neo, wiec to sdi to nie moje, czy to mozliwe ze wirus wysylany jest z czyjegos kompa, wpisuje w pole nadawcy moj adres i przez to skaner na serwerze WP mysli ze to ja wysylalem?

Umieść posta na Brodzie

  1. "X-MailScanner: Found to be clean" , bwana 23/08/03 01:18
    sugeruje toto, ze mail byl czysty. Ponadto, jesli serwer poczty wychodzacej nie wymaga logowania, to kazdy moze wyslac mail przez Twoje konto, moze wiec ktos sie nim posluzyl, alby sie "przysluzyc" Tobie.

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

    1. 123 , maruszek 23/08/03 01:54
      WP wymaga logowania, a skoro przyslana zostala wiadomosc ze byl wirus to raczej byl, a ta linijka ktorą zacytowalas to pewnie z innego serwera poczty albo cos jeszcze innego. Poza tym temat "That movie" jest wlasnie jednym z kilku, ktorych uzywa ten wirus
      Zreszta to nie jest takie wazne, bardziej zastanawia mnie czy taki skaner mks-vir on-line sprawdza programy pocztowe, albo aktualnie uruchomione programy czy czegos nie grzebią niedobrego, czy tylko sprawdza same pliki czy nie sa zainfekowane

      Umieść posta na Brodzie

      1. mam dobra wiadomosc , bwana 23/08/03 01:57
        darmowy skaner na www.avast.com radzi sobie z sobig i blasterem, moze sprobuj skorzystac z niego. Wiem, ze integruje sie na pewno z Outlookiem i czesciowo z OE, nie wiem jak z innymi programami pocztowymi.

        "you don't need your smile when I cut
        your throat"

  2. sobig , Mackie Messer 23/08/03 09:27
    korzysta z wlasnego serwera SMTP, nie musiesz rozsylac wirusa aby ktos dostal maila z sobigiem z twojego adresu eMail.

    "Predzej sam siebie zgasze, niz sie wypale"
    F. Nietzsche

  3. Tu masz programik od Symanteca , DJopek 23/08/03 10:31
    który skanuje komputer w poszukiwaniu owe wirusika...
    title="http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data target="_blank">http://securityresponse.symantec.com/....tool.html

    1. Zły link dałem... , DJopek 23/08/03 10:32
      title="http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data target="_blank">http://securityresponse.symantec.com/....tool.html

      1. Ehhhh , DJopek 23/08/03 10:34
        Widzę że skrypt boarda sam dodaje "mailto" do linku - tak więc musisz wejść przez stronę główną www.symantec.com i tam od razu jest po lewej o sobigu...

  4. Miałęm to samo wczoraj , ZGreG 23/08/03 10:57
    NIe wiem jakim cudem nagle dostałem info z antywira z WP że w mojej poczcie jest sobig. Szkoda tylko że właśnie takiej poczty nie wysyłałem - o ile wiem to on się podczepia losowo - i nie musissz wiedzieć że od kogoś zarażonego wysyła maile z Tobą w stopce "nadawca"....

    podpis?
    jaki podpis!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL