Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 02:15
 » wrrr 00:38
 » piszczyk 00:16
 » Bonifacyz 00:15
 » metacom 00:07
 » JE Jacaw 23:47
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 6027 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Co jest nie tak z prockiem? , Matti 27/08/03 19:09
Mam XP 1600+ (nie o/c), słynną k7s5a, do tego cooler Arctic 2500rpm z radiatorem ALu, procek posmarowany silikonem H, w zasilaczu (zwykły 300W) Spire ClearBlue 2500rpm (28 CFM - nie za mało do zasilacza?). Obudowa dosyc spora (2x3,5 + 4x5,25), jest sporo miejsca w środku. Procek ma w zamkniętej budzie,w obciążeniu (np.gry) ponad 60 st., HDD 40 st. a mobo 34 st.Teraz przy otwartej budzie i obciążeniu typu IE 5.0 CPU ma 49 st., a mobo 32 st. Czytałem że np. XP 1700+ ma 34 st., a popodkręcane procki koło 55 st.?! Co więc jest nie tak z moim??? Mam miejsce na dole obudowy pod HDD na dodatkowy wentylator 80x80mm. Zamontować np. tego samego Spire żeby wdmuchiwał powietrze? Co jeszcze można zrobić? Tylko nie może być głośno.

  1. jezeli 1600+ , Klinton 27/08/03 19:20
    to jest on na jadrze Palomino (1700+ ten co ma 34 st. to T-Bred) a dla Palomino to takie temperatury to podobno norma. Pewnie ze dolozenie dodatkowego wentyla w obudowie to dobre rozwiazanie: spadenie temp procka o kilka stopni i ogolnie poprawi sie wentylacja w budzie a wiec skorzystaja rowniez dyski, i karty rozszerzen. Pozdrawiam

    I`m nobody... Nobody is perfect!

    1. Dokładnie, żeby schłodzić Palomino do , sebtar 27/08/03 19:28
      sensownych temperatur potrzeba bardzo wydajnego chłodzenia. Mnie się to udało w swoim czasie dopiero dość drogim coolerem Volcano7+ ale potem i tak wymieniłem tego proca na T-breda. Palomino poszedł do innego kompa i ma teraz 36 stopni - po odkręceniu magistrali do 100 MHz i obniżeniu napięcia zasilania ;)

      Demokracja to władztwo intrygantów,
      wybieranych przez głupców.

    2. a dla HDD te 40 st. , Matti 27/08/03 19:34
      to nie za dużo? Jaka jest górna granica?
      I jeszcze: jaka jest górna granica dla Palomino ???

      1. nie za duzo... , vikary 27/08/03 19:45
        oczywiscie czym zimniej tym lepiej , ale dysk i tak sam grzeje sie powyzej 50 st wiec te 40 st nie powinno mu zaszkadzic
        pozdrowionka

      2. A górna granica Palomino to bodajże , sebtar 27/08/03 20:09
        90 stopni, ale nie radzę osiągać tej temperatury...

        Demokracja to władztwo intrygantów,
        wybieranych przez głupców.

  2. też mam takie temp. , Grzehoo 27/08/03 22:35
    na XP1600+. A teraz ciekawostka. Zdejmowałem ostatnio radiator z procka i przy zakładaniu zapomniałem podłączyć wentylator :) Gdzieś po dobrej pół godzinie wchodzę do pokoju i czuję, że coś śmierdzi!!! Sprawdzam temperatury i co widzę: na procku 115 stopni Celsjiusza!!! System działał normalnie i po schłodzeniu i oczywiście podłączeniu wentylatora dalej wszystko chodzi jak trza. :)

    Pozdrawiam.
    "Trust no one"

    1. No to miałeś , sebtar 28/08/03 13:24
      szczęście jak nie wiem ;)

      Demokracja to władztwo intrygantów,
      wybieranych przez głupców.

      1. a no, , Grzehoo 29/08/03 19:02
        sam się zdziwiłem, że jeszcze chodził :))

        Pozdrawiam.
        "Trust no one"

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL