Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » GULIwer 14:09
 » Liu CAs 14:06
 » kemilk 14:00
 » cVas 13:56
 » Emios 13:54
 » Artaa 13:52
 » KHot 13:49
 » elliot_pl 13:40
 » Tig3r 13:37
 » myszon 13:29
 » wrrr 13:17
 » Kenny 13:02
 » Visar 13:00
 » metacom 13:00
 » @GUTEK@ 12:55
 » Sherif 12:52
 » Wedelek 12:45
 » Guli 12:28
 » DJopek 12:16
 » RM.Harry 12:14

 Dzisiaj przeczytano
 32788 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[FREESCO] Jak odblokowac porty ? tak abym w DC mógłbyć activ a nie pasiv :-) ? , no13 31/08/03 17:01
na WinRoute nie bylo problemu a na freesco nie mam zielonego pojecia jak to zrobic

Iron Maiden

  1. a ja podepne sie do tematu i spytam , TheW@rrior 31/08/03 17:04
    Jakich portow uzywa DC ;D

    People who fear free software are those
    whose products are worth even less

  2. dc chyba 412 , no13 31/08/03 17:05
    a dc++ taki jaki sobie ustawisz w opcjach

    Iron Maiden

  3. tak dla scislosci ja uzywam dc++ ale co do pytania nie zmienia sie :-) , no13 31/08/03 17:06
    234567

    Iron Maiden

  4. forward , Belgaroth 31/08/03 17:20
    a szczegoly sa w konfigu freesco razem z przykladem.

    ... no to pchamy, ty ciebie, ja
    mnie ...

  5. znalazlem ten plik (forward.cfg) , no13 31/08/03 17:40
    moze mi ktos napisac polecenie abym mogl odblokowac TCP od portu 1 do max ile sie da (np. 65535 czy jakos tak), pozwoli mi to przynajmniej na bycie activ, bo do wyszukiwania musialbym odblokowac UDP port 13 - ale mam dunamiczne IP wiec za kazdym razem bym musial wpisywac recznie,
    reasumując chodzi mi o odblokowanie przynajmniej jednego portu TCP :> <namieszalem ale pewnie wiecie o co chodzi> czas mnie goni - znalazlem cos na: http://zciech.w.interia.pl/>

    Iron Maiden

  6. Najprosciej będzie to zrobić z panelu zarządzania przez www ... , Muchomor 1/09/03 11:42
    ... musisz najpierw mieć tą usługę panela włączoną. Robi się to w setupie. Tam ustawiasz też port na którym ma ten panel działać i ustalasz haslo do niego.
    Po restarcie routera odpalasz na końcówce przeglądarkę www i wpisujesz http://adres.routera:port (domyslny port to 82) lub zamiast adresu wpisujesz ip routera i po dwukropku nr portu.
    adres zawsze piszesz pełny tj.: z "http://".
    Dostajesz okienko logowania: user "admin", hasło takie jak ustawiłes. Panel wygląda trochę jak strona boarda :)) z lewej usługi z prawej wyniki. Na samym dole usług masz port forwarding, wybierasz "add forward" (czy jakos tak). Wygląda to dosc intuicyjnie najpierw podajesz "t" dal TCP lub "u" dla UDP. Potem podajesz numer portu przez który wypuszcza cię router (ja dają 411), dalej podajesz IP swojej koncówki i znowu port tym razem dla swej koncowy (tu też daję 411).
    Na koniec reboot routera i koncówki (nie resetem).
    Opis w miarę łopatologiczny więc powinienes dać radę.

    Stary Grzyb :-) Pozdrawia
    Boardowiczów

    1. mam zrobione tak: , no13 1/09/03 15:40
      FREESCO v0.2.7 [dialup dialog] Mon Sep 01 15:32:37 2003


      Prot Local Addr/Port > Remote Addr/Port

      UDP 62.87.199.147/411 > 10.0.0.9/411

      UDP 62.87.199.147/14 > 10.0.0.9/14

      UDP 62.87.199.147/1550 > 10.0.0.9/1550

      UDP 62.87.199.147/13 > 10.0.0.9/13

      TCP 62.87.199.147/411 > 10.0.0.9/411

      TCP 62.87.199.147/82 > 10.0.0.9/82

      TCP 62.87.199.147/3000 > 10.0.0.9/3000

      TCP 62.87.199.147/4661 > 10.0.0.9/4661

      TCP 62.87.199.147/4242 > 10.0.0.9/4242

      TCP 62.87.199.147/14 > 10.0.0.9/14

      TCP 62.87.199.147/4662 > 10.0.0.9/4662

      TCP 62.87.199.147/13 > 10.0.0.2/13

      TCP 62.87.199.147/8074 > 10.0.0.9/8074

      TCP 62.87.199.147/1550 > 1.0.0.9/1550




      t,1550,1.0.0.9/1550

      t,13,10.0.0.9/13
      u,13,10.0.0.9/13
      u,1550,10.0.0.9/1550
      t,8074,10.0.0.9/8074
      t,13,10.0.0.2/13
      t,4662,10.0.0.9/4662
      u,14,10.0.0.9/14
      t,14,10.0.0.9/14
      t,4242,10.0.0.9/4242
      t,4661,10.0.0.9/4661
      t,3000,10.0.0.9/3000
      t,82,10.0.0.1/82
      t,82,10.0.0.9/82
      t,411,10.0.0.9/411
      u,411,10.0.0.9/411


      [Linux] _

      niestety dziala b. wolno, mam w kolejce ok 30 plikow do sciagania, normalnie sciagalem 15 na raz teraz jesli zalapie to sciagają sie 2 na raz i transfery są rzędu 20 B.... jako passive to juz wogole :) mozesz zobaczyc czy dobrze mam poustawiane?

      <ip mam dynamiczne>

      Iron Maiden

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL