Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Fl@sh 15:49
 » KHot 15:48
 » ili@s 15:41
 » soyo 15:36
 » dugi 15:30
 » Promilus 15:30
 » marek_m 15:05
 » JE Jacaw 15:04
 » rooter666 15:03
 » Pietka 14:51
 » Endrioo 14:45
 » hokr 14:41
 » esteban 14:35
 » Sherif 14:34
 » Ament 14:28
 » gigamiki 14:22
 » Hitman 14:17
 » Wedelek 14:14
 » Master/Pe 14:12
 » dulik 13:59

 Dzisiaj przeczytano
 34168 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Sygate Firewall 5.1 problem z 224.0.0.2 ICMP... , masza 7/09/03 11:02
Mam sieć z kablówki. I gdy ustawie na automatyczne pobieranie adresu IP (DHCP) w windows (obojętnie jaki win, od 9x do 2003 nawet) notorycznie wyskakuje mi taka informacja i nie wiem jak się jej pozbyć:

"xxxx.exe (lub xxx.dll) outgoing multicast ICMP to 224.0.0.2"

Logi:

09/07/2003 10:42:48 Blocked ICMP Outgoing 224.0.0.2 10 moj.adres.IP.xx 0 C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE 1 09/07/2003 10:41:47 09/07/2003 10:41:47 Ask all running apps

akurat teraz byl to plik "Run.dll", co restart systemu jest to inny calkowicie przypadkowy plik np. "notepad.exe" czy "gg.exe" <- są to zupełnie przypadkowe pliki. Zauwazylem że czasami nawet sie tak dzieje, gdy:

1. Uruchamiam paint, coś sobie tam narysuje.
2. Zamykam painta, i nagle wyskakuje że program "Paint.exe wysyla multicast do 224.0.0.2 ICMP"

(to jest zupełnie cos podobnego jak bylo kiedys w TinyPersonalFirewall, tyle ze tam mi wyskakiwal komunikat ,ze program wysyla bramke UDP)

Gdy ustawie adres IP ręcznie w windows, takei coś nie ma miejsca.

Kontaktowalem się z administratorem sięci, i on caly czas twierdzi że mam cos nie tak z Firewallem...
Może mozna gdzies wylaczyc to w Sygate??? Co to moze byc??

Dzieje sie tak na wsyztskich windowsach (tylko z firewallem sygate)...

Pozdrowionka !!!

        
    All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL