Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » wrrr 00:38
 » cVas 00:35
 » piszczyk 00:16
 » Bonifacyz 00:15
 » metacom 00:07
 » JE Jacaw 23:47
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 2860 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Karty Radiowe. , lechup 17/09/03 23:31
Chce podzielic DSL. Mam kompa pod serwer. Che do niego włozyc:
DSL
sieciowke (podzieli nata przez switcha na sasiadow do ktorych moge pociagnac kabel)
karte radiowa ktora bedzie polaczona tylko z jednym kompem.
I własnie w tym problem jednego sasiada mam za daleko i nie moge kablem go podpiac ( jakies 150m). Wiec chce urzyc drogi radiowej lecz nie orientyje sie w temacie. Czy ktos wie jak najtaniej podpiac tego jednego sasiada??
Prosze o wszelka pomoc.

  1. Ja mam LANa na radiówce , j23 18/09/03 00:01
    Nie wiem jakie masz warunki i jaki serwer wymagasz. Możesz dać 1 dlink 614+, to access point z routerem, firewallem i 4 portowym switchem na RJ45. Ma predkość radiową do 44 Mbps, sporo opcji i protokołów i przyjemną konfigurację. Na Allegro kupisz za ok. 450 zł. Na małą sieć wystarcza, nie trzeba serwera. Tego radiowego sąsiada musisz zaopatrzyć w kartę radiową (od około 200 zł) i aby to naprawdę dobrze chodziło, to jednak anteny zewnętrzne, mogą być proste panelowe z zyskiem 11dB (wiem, wiem że to lipa, ale tak pisze producent...) za 79 zł szt. z 3 m kablem z wtyczką.

    Gdy wymagasz prawdziwego serwera, to najtaniej wyjda 2 karty radiowe + 2 anteny. Uwaga: karty muszą mieć tryb ad-hoc lub P2P bo nie wszystkie chodzą bez access pointa.

    W praktyce problemem jest umiescowienie komputera i anten - z uwagi na stratność i koszt, występują limity długości kabla antenowego. Można użyć kart radiowych zewnętrznych na USB (mogą być kłopoty pod Linuksem) albo dać access pointy zamiast kart z trybem bridge lub client podłączane skrętką (drożej).

    Dumny nosiciel moherowego beretu!
    Me gustan tomar mis copas
    Żubrówka es lo mejor!

    1. no wlasnie , Jumper 18/09/03 07:39
      zapytam sie o ilosc kabla antenowego...
      na routerze mam 6 metrow a na karcie mam 10m do anten
      nie za duzo? ile metrow jest zalecanych (router ma antene dookolna, karta - yagi)

      "Łatwiej wybaczyć wrogowi niż
      przyjacielowi"
      William Blake

      1. Polecanych to jest 0 m ;-) , j23 18/09/03 08:33
        W praktyce chodzi o to by działało. To zależy od wszystkiego: mocy i czułości urządzeń, uzysku anten i rodzaju kabla. W specyfikacji urządzeń masz wymagany poziom sygnału wejściowego i teraz chodzi o to by ten sygnał dostarczyć. Jak masz np. antenę 8 dB a kabel typu H155 o tłumieniu 0.5 dB/m o długości 10 m przez 2 złączki o tłumieniu 0.3-0.7 dB, to na urządzeniu taka antena da np. 1.6 dB co może być trochę mało... Po prostu mierzysz sygnał i jak jest OK, to dobrze, a jak nie, to zmieniasz antenę albo kabel na lepszy.

        Dumny nosiciel moherowego beretu!
        Me gustan tomar mis copas
        Żubrówka es lo mejor!

    2. odnosnie tej opcji z USB... , josh 18/09/03 16:14
      ...tak wlasnie ostatnio sie zastanawialem jaki dlugi moze byc ten kabel USB od takiej karty radiowej do kompa?
      generalnie to chyba najlepszy sposob gdy od anteny do komputera jest troche za daleko... (tylko, ze karty USB sa drozsze od pci)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL