Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 02:15
 » wrrr 00:38
 » piszczyk 00:16
 » Bonifacyz 00:15
 » metacom 00:07
 » JE Jacaw 23:47
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 6056 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[OT]Pytanie do elektrykow...regulacja obrotow silnika jednofazowego jak? , rulezDC 18/09/03 10:48
czesc pytanie jak w temacie macie moze jakies opracowania teoretyczne...potrzebuje
pozdrawiam

koniec koniec koniec

  1. jak regulować , NEXT 18/09/03 10:58
    najlepiej było by założyć falownik (trochę to kosztuje), można też zadać opornicę ale tak naprawdę to zależy od tego jaką silnik ma moc.

    1. ok 200 W..takze nie duzy...chodzi o plynna regulacje , rulezDC 18/09/03 11:02
      ...

      koniec koniec koniec

      1. falownik bylby najlepszy... , Ranx 18/09/03 11:11
        ale mozna tez bawic sie zwyklymi ukladami tyrystorowymi/triakowymi (cos jak sciemniacz do oswietlenia:)) tez w jakims sakresie bedzie dzialac ale czasem moze powodowac nietypowa prace silnika.
        takze falownik rulez
        nie mam nic w kompie na ten temat wiec pozostaje ci google stety...

        o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  2. c.d. , NEXT 18/09/03 11:13
    Trzeba by to było wyliczyć, za pomocą falownika można regulować praktycznie bez strat, opornica ma tą zaletę że jest tania i na upartego można ją zrobić samemu ale w tym momencie regulujemy przedewszystkim prądem (dużo ciepła).

  3. zwykle... , XTC 18/09/03 11:13
    takie regulatory do wiertarek etc to na triakach lub tyrystorach się robi...

    Linux

  4. A jest to silnik , maras 18/09/03 12:57
    komutetorowy czy klatkowy ,bo jesli komutatorowy to regulatory triac'owe ,a klatkowy to musiałby być jakiś jednofazowy falownik.

    Dupa panie Edziu !

  5. a macie moze cos o falownikach... , rulezDC 18/09/03 12:58
    bede wdzieczny za materialy

    koniec koniec koniec

    1. Falownika , maras 18/09/03 13:04
      raczej sam nie zrobisz,wyobraź sobie wzmacniacz mcz. o napięciu wyjściowym +,- 110v sterowanym generatorem sinusoidalnym od 0 do np.100Hz.

      Dupa panie Edziu !

    2. a zaguglaj , RoBakk 18/09/03 13:30
      np.
      http://ise.pl/info/read.php4?pid=93

      Najlepszym sposobem zamawiania
      piwa jest powiedzenie: Ubik

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL