Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Majster 09:51
 » jablo 09:49
 » wrrr 09:48
 » steve 09:47
 » Kenny 09:46
 » cVas 09:45
 » Katoda Lt 09:40
 » waski 09:28
 » JE Jacaw 09:21
 » Hrabia202 09:20
 » maddog 09:18
 » @GUTEK@ 09:13
 » hokr 09:02
 » Elektron 08:47
 » Raist 08:46
 » McMi21 08:44
 » skalak23 08:41
 » Sherif 08:30
 » Hitman 08:29
 » KHot 08:13

 Dzisiaj przeczytano
 25343 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Resety > Ram czy plyta a moze co innego? , mwkowalczyk 20/09/03 21:23
Mam maly problem z komputerem i szukam przyczyny. A mianowicie mój komputer w momencie kiedy dam mu duzo zadan(duzo programów jest wlaczonych) lub robie cos co mu bardzo obciaza pamiec po prostu sie resetuje! Teraz nie wiem czy to RAM czy to plyta?
Jakis czas temu przekladalismy Ram kolegi do mojego komputera no i cos sie przypalilo > natychmiast wyciagnalem kabel zasilania. Komputer niby dziala, RAM ktory wkladalismy tez natomiast jedna z moich(mialem 256+256) przestala dzialac i od tej pory dzialam na jednej kostce. Mysle, ze przyczyna "tych resetów" jest wlasnie albo uszkodzony RAM albo uszkodzony slot w plycie a moze i cala plyta?

  1. napisz jaki masz dokladnie sprzęt , Miro 20/09/03 21:35
    Jaka jest płyta gł., procesor, pamięci (firmowe jakies czy nie), czy sie nie przegrzewa procesor (podaj temperatury) i czy komp byl podkrecany. Acha, jaki masz zasilacz - ile Watów i firma jesli jakas jest.

    Skoro mowisz, ze cos sie skopcilo w pamieciach to wyglada na to, ze problem jest wykryty. Czy dalej sie resetuje na tej jednej pozostalej pamieci? Jesli tak, to wloz pamiec od kolegi (jesli ma dobrą) i zobacz jak bedzie chodzil komp. Jesli dalej beda resety, to moze byc zwalony slot od pamieci na plycie.

    W kazdym razie wiecej info napisz na temat sprzetu i ustawien (bo moze np. przestawiliscie napiecie dla pamieci i coś poszlo z dymem z tego powodu).

  2. komp , mwkowalczyk 20/09/03 21:54
    Nie nic w kompie nie krecilem.
    Plyta to MSI via KTT266A, ramy no name ddr 256[266], procesor athlon xp1600+, zasilacz to zwykly CODEGEN 300W. Tempertatury mam w normie wg speedfana i nigdy z nimi nie mialem problemu wiec raczej to nie to.
    A problem wlasnie polega na tym , ze komp sie resetuje na tej jednej pozostalej pamieci.
    mk

  3. plyta chyba , mwkowalczyk 22/09/03 20:38
    przetestowalem plytke. Zalozylem na nia pewny RAM. Dziala tylko w jednym slocie i resety tez ida wiec to plyta...qrfa....

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL