Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25

 Dzisiaj przeczytano
 91034 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Linux-konfiguracja router/gateway , ksiaze 9/10/03 08:03
sprawa wyglada tak:
mam stary komp ze starym linusiem ktory ladnie chodzi ale w kazdej chwili moze pasc, musze stworzyc kompa z nowym systemem ktory w kazdej chwili bedzie mogl przejac zadania "staruszka" i teraz pytanie jak to wszystko poustawiac , mam w obydwu kompach po 2 karty sieciowe w "nowym" kompie widac siec "wewnetrzna" (w jedna i druga strone) natomiast chodzi o karte "zewnetrzna" czy wystarczy porownac ifconfig i route "starego" z "nowym" komputerem aby dojsc do tego gdzie co powinno byc poustawiane a moze przeoczylem cos? jakiekolwiek sugestie mile widziane

  1. hm... , kaszpio 9/10/03 08:22
    zeby ruszyla np: maskarada. Wychodze z zalozenia ze masz 1 publiczny staly IP. Konfiguruujesz karte seiciowa eth0 potem eth1 od LAN'u...dotego zapuszczasz firewalla z maskarada z odpowiednimi opcjami i dziala...opisalby wiecej ale musze spadac do roboty...:/

    Toshiba Tecra S11-124

    1. no i musisz to skonfigurowaqc tak aby sieciowki sie widzialy ;) , PaszkfiL 9/10/03 08:29
      w pliczku sysctl zmieniasz wartos z 0 na 1 albo 1 na 0 - nie jestem pewny w zaleznosci od tego ktora liczba jest w tym pliczku ;)

      o([-_-])o ..::Love::BaSS::..

    2. spoko , ksiaze 9/10/03 08:39
      ip mam od groma i ciut ciut wiec masq nie bedzie chwilowo chodzi tylko o routing

  2. hmmm... , carlosA 9/10/03 10:37
    poza ustawieniami samych kart (eth0 i 1) (dns, gateway, etc..) pozostaje Ci ipchains -L (cat /etc/sysconfig/ipchains) lub /etc/init.d/iptables status (cat /etc/sysconfig/iptables) tyle odnośnie routingu. (niech mnie ktoś poprawi jeśli o czymś zapomniałem, tam było jeszcze kilka szczegółów w starszych distro trzeba było gdzieś dać 1 dla ipv4routing ). Sprawdź uruchomione usługi i przenieś configi dla nich.

    #whatever

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL