Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » DJopek 13:00
 » KHot 12:58
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » cVas 12:47
 » Menah 12:23
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Artaa 12:15
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32
 » Guli 11:27
 » PeKa 11:21
 » rooter666 11:11
 » dugi 10:50
 » Dexter 10:49
 » McMi21 10:45
 » malyy 10:33

 Dzisiaj przeczytano
 40513 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Napięcie - ile można podłączyć? , EddyXpek 19/10/03 00:44
Jestem laikiem jesli chodzi o te sprawy. Czy jakiś elektronik mógł by mi wytłumaczyć ile diod LED (niebieskie super jasne) można podłączyć do 5V, czy tam np do 12V? Jak to najlepiej robić by diody długo działały, jak je łączyć itp.?

  1. To zalezy jakie pod jakie napiecie przystosowane sa diody , KwiateK 19/10/03 00:47
    te "zwykle" sa zazwyczaj pod 3V, czyli pod napiecie 12V mozesz podlaczyc 4 takie diody szeregowo.

    Nie jestem facetem na jedną noc.
    Aż tyle czasu to ja nie mam...

    1. fachowo iody laczy sie przez rezystory , Piapia 19/10/03 00:56
      poniewaz dioda powinna byc zasilana ze zrodla pradowego. Pozdrawiam

      "Człowiek się starzeje bo się
      nie bawi" B&W
      gg40609

  2. łopatą hyhy ... , EddyXpek 19/10/03 01:10
    Czyli np. pod 5V jak podłącze 1 diode 3V to jaki rezystor mam do tego podłączyć? Jeszcze jedno, ile takich pojedyńczych diod z rezystorem mogę podłączyć do tych 5V, są jakieś ograniczenia?

    1. ok 100om , myszon 19/10/03 07:59
      moze mniej. jak bedą Ci slabo swieciły to daj mniejszy rezystor. Jesli podlaczasz te diody w kompie do 5V to mozessz ich podlaczyc duuzo (ale równolegle).

  3. przede wszystkim , h-doc 19/10/03 11:04
    diody nie są "na napięcie" tylko "na prąd". Potrzebujesz 2 parametry:
    1. prąd nominalny diody
    2. spadek napięcia na diodzie przy nominalnym prądzie.

    Liczysz tak:
    I=(Vcc - k*Ud) / R
    gdzie Vcc to zasilanie, k - liczba diod w gałęzi, Ud - napięcie przewodzenia diod, R - szeregowa rezystancja, I - prąd
    Rozwiązujesz to równanie ze względu na R i gotowe. Dodatkowym warunkiem jest Vcc - k*Ud > 0

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL