Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Fl@sh 16:00
 » abes99 16:00
 » Artaa 15:53
 » acd 15:52
 » cVas 15:42
 » Liu CAs 15:38
 » hokr 15:26
 » RoBakk 15:23
 » soyo 15:22
 » DYD 15:21
 » KHot 15:10
 » Rav-X 15:09
 » Katoda Lt 15:05
 » McMi21 14:59
 » Star Ride 14:57
 » rooter666 14:39
 » Menah 14:01
 » DJopek 13:54
 » ripek 13:38
 » rainy 13:37

 Dzisiaj przeczytano
 47528 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak sądzicie - będą kiedyś Black Boxy w samochodach ? , NimnuL-Redakcja 20/10/03 09:09
Witam!
wczoraj po obejzeniu Drogowki pomyslalem sobie, ze moze byloby warto aby nowe samochody byly produkowane z czyms na styl "czarnych skrzynek" ktore wyjasnialyby sytuacje podczas wypadkow kto zawinil, kto nie dostosowal prędkosc itd. dodatkowo taka skrzynka przy kupnie uzywanego auta powiedzialaby czy byl kradziony, czy nie byl powypadkowi itd ... mozliwosci jest masa ... i realizacja tego nie sądze aby byla trudna technicznie .
np. kradzierz samochodu, zgloszenie tego w odpowiednim miejscu i blokowanie auta przez "operatora" - na styl tel. komorkowego.
Nie mam jednak na mysli sytuacji gdzie taka skrzynka rejestrowalaby na styl tachografu predkosci w danych miejscah itd ...

pozdrawiam

Gdyby nie wymyślono elektryczności,
siedziałbym przed komputerem przy
świeczkach.

  1. Tia... , Ament 20/10/03 09:33
    Takie cos powinno juz byc od dawna ale zawsze znajdzie sie ktos kto zhackuje taka skrzynke... Takze jesli chodzi o odczyty po wypadku to pomysl dobry natomiast w sprawie legalnosci samochodu wszystko da sie obejsc;-)

    I
    -AMENT-
    I

    1. witam , w1lko 20/10/03 10:08
      i jak tam ??

      1. i pytam? , Ament 20/10/03 15:32
        kasa juz jest?

        I
        -AMENT-
        I

        1. nie ma :/ , w1lko 20/10/03 17:32
          123

          1. wyslalem Ci maila... , Ament 21/10/03 09:43
            zeby wyjasnic ta sprawe:(

            I
            -AMENT-
            I

    2. teoretycznie tak ... , NimnuL-Redakcja 20/10/03 10:50
      ale jesli taka skrzynka bedzie np. bez wyjscia na zewnatrz- calosc zamknieta calkiem szczelnie w pudelku nie do otwarcia normalnymi metodami , jedynie odczyt parametrow ... wszelkie modyfikacjie noemozliwe .. . i juz oszustwa wstepnie wyeliminowane . . .

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

      1. zawsze , Jumper 20/10/03 11:04
        jest mozliwosc wywalenia calego komputera, co przy kradziezach porzadnych samochodow jest normalka

        "Łatwiej wybaczyć wrogowi niż
        przyjacielowi"
        William Blake

        1. hmmm , NimnuL-Redakcja 20/10/03 12:26
          glownie to chodzi o wypadek - dokumentacja w skrzynce no i ewentualne zablokowanie auta gdy ukradną samochod ... najlepiej jakby jeszcze np. z pilota lub z komorki dalo sie blokowac auto, np. zadzwonienie pod odpowiedni numer i podanie odpowiedniego kodu - auto staje , zamyka wszystie drzwi i zaczyna wyc ... z klientem w srodku . tez jest OK ;)

          Gdyby nie wymyślono elektryczności,
          siedziałbym przed komputerem przy
          świeczkach.

          1. no pasuje , Jumper 20/10/03 12:41
            zgadzam sie co do wypadku, ale o wylaczeniu samochodzu na telefon - zapomnij zlodziej przed kradzieza wymontuje najpierw komputer i zalozy wlasny... tak sie robi w luksusowych samochodach, a o samochodach w normalnym przedziale cenowym to zapomnij o cyms takim.. kto za to zaplaci

            "Łatwiej wybaczyć wrogowi niż
            przyjacielowi"
            William Blake

            1. hmmm to tak latwo wymontowac komputer , NimnuL-Redakcja 20/10/03 16:03
              z samochodu ??

              Gdyby nie wymyślono elektryczności,
              siedziałbym przed komputerem przy
              świeczkach.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL