Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wolf 20:03
 » MARtiuS 20:02
 » dugi 19:59
 » ngP 19:55
 » Kenny 19:43
 » luzak2363 19:40
 » Menah 19:30
 » emigrus 19:28
 » cVas 19:27
 » zibi13 19:14
 » Zibi 19:11
 » GLI 18:49
 » PeKa 18:35
 » rooter666 18:26
 » KHot 18:22
 » Sherif 18:21
 » Hitman 18:20
 » Rafael_3D 18:11
 » acd 18:11
 » hokr 17:42

 Dzisiaj przeczytano
 61458 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Do czego mojemu adminowi potrzebny jest numer karty sieciowej?... , segsag 21/10/03 10:59
Zmieniłem kartę i admin chce numer. Po co mu ten numer, skoro numeru wczesniejszej karty mu nie dawałem i lan chodził spoko

...::: poznasz głupiego
po czynach jego :::...

  1. bo wprowadził , mirkrup 21/10/03 11:04
    ograniczenia, żeby nikt nieuprawniony nie mógł podłączyć się do sieci przez niego zarządzanej.

  2. albo poprostu... , Jaceqp 21/10/03 11:40
    ... MAC-adres karty potrzebny jest do automatycznego pobierania ustawień IP i bram z serwka... U mnie w kablówce np. mac-adres (modemu i portu USB) potrzebny jest do tego żeby przy automatycznych ustawieniach sieci serwer identyfikował odpowiedni komputer i przydzielał odpowiednie parametry (np. prędkość łącza bo u nas są 128kbit i 256kbit). Ja mam 256 + wykupione stałe IP i to właśnie IP też jest mi wtedy przydzielane.
    Ostatnio jednak sprawa wygląda nieco inaczej bo zmienili mi modem (mac-adres oczywiście się też zmienił) i teraz przy automatycznych ustawieniach mój modem pracuje na standardowej konfiguracji czyli 128kbit z dynamicznym IP.
    Na szczęście po ustawieniiu ręcznym bramy, IP'a etc wszystko śmiga jak powinno.
    Muszę kiedyś przy okazji adminowi dać znać że zmienił mi się MAC i żeby zmienił przypisanie. Ale nie ma się co spieszyć skoro działa :D

    pozdr.
    Jaceqp

    R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  3. admin jest dupa... , Holek 21/10/03 11:44
    bo jakby popatrzal w dhcp.log to znalazlby Twoja nowa karte sieciowa i sam sobie dopisal...

    pozdr.

    "...here I am on The Road again..."

    1. Niekoniecznie... , Remek 21/10/03 11:51
      ...log logiem, a sprawdzić trzeba, chociażby z socjologicznego punktu widzenia :))

      1. niekoniecznie jest dupa... , Holek 21/10/03 11:56
        niekoniecznie ma logi czy tez...
        niekoniecznie by sobie dopisal?:)

        a z socjologicznego punktu widzenia nalezaloby zabronic wymiany kart sieciowych:)

        "...here I am on The Road again..."

    2. tia , maarec 21/10/03 12:16
      heh u mnie w sieci jest tak ze jak wejdziesz w logi to masz kilka nowych kart bo ludzie oddaja kompy do serwisow i nie wiedza co sie wymienia a pozniej sie dziwia ze miasiac netu nie ma, wiec nie jest to takie proste.. poza tym qrde to chyba nie jest wysilek podeslac kilka cyferek / literek...

      Sempron 2.4 , epox 8rda3i,
      Hercules 9100, Benq 1640
      Digifire 7.1 + Creative inspire 6.1

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL