Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » P@blo 21:42
 » McMi21 21:33
 » cVas 21:32
 » Dexter 21:15
 » Venom79 20:48
 » rooter666 20:41
 » Kenny 20:39
 » Robek 20:31
 » mnih 20:18
 » Wolf 20:03
 » MARtiuS 20:02
 » dugi 19:59
 » ngP 19:55
 » luzak2363 19:40
 » Menah 19:30
 » emigrus 19:28
 » zibi13 19:14
 » Zibi 19:11
 » GLI 18:49
 » PeKa 18:35

 Dzisiaj przeczytano
 63769 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

ROUTER Planet XRT-401C , Raffi 22/10/03 09:40
Mam zamiar cos takiego kupić do firmy. Mamy DSL 512 z TPSA. Komputerów w sieci jest 7. Zależy mi na tym aby nie wszyscy użytkownicy mieli pełny dostęp do Internetu. Głównie chcę wyciąć dostęp do GG temu podobnych. W tej chwili używam specjalnej wersji Linux'a ale on nie ma funkcji określania dostępu dla użytkowników (filtrowanie stron WWW). Nie znam się na Linux'ie tak bardzo aby konfigurować własnego firewall'a np. pod Red Hat.
Czy ktoś może jest posidaczem takiego routera. Może nie warto w niego inwestować tylko kupić coś bardziej profesjonalnego?

dziękuje za pomoc

  1. to siakis , Mackie Messer 22/10/03 10:38
    kiepski ten linux ;)) Co to za dystro? Shorewall tam jest? Pozdro

    "Predzej sam siebie zgasze, niz sie wypale"
    F. Nietzsche

  2. odp , Raffi 22/10/03 11:52
    to jest bardzo okrojona wersja Red Hat'a. Tak ją wycięli, żę nie ma filtrowania po stronach WWW.
    Dlatego nie chcę się bawić w konfigurację swojego własnego serwera Linux'owego i zamiast tego postawić cos sprzętowego. Problem w tym, że nie wiem czy taki np. Planet nie będzie przepuszczał co bardziej sprytnych przeszukiwaczy Internetu.

  3. wiec tak , Mackie Messer 22/10/03 12:27
    W lapkach ruterka nie mialem, ale slyszalem ze daje rade. Porozmawiaj o jego mozliwosciach z ludzmina forum servisu neostrada.info. Zawsze jest strona producenta
    www.planet.a.pl
    Poczytaj tam o jego mozliwosciach.Ale jak dla mnie nic nie zastapi porzadnego linuxa + iptables + shorewall. Pozdro

    "Predzej sam siebie zgasze, niz sie wypale"
    F. Nietzsche

  4. raz go postawiłem do neo+ , roLek 22/10/03 19:04
    i działa wsio do teraz. jestem bardzo zadowolony. Powiem tak - tam gdzie stawiałem serwer to jestem częstym gościem, router stawiasz i idziesz na piwo. Czy jest filtrowanie www to nie powiem, bo nie musiałem ustawiać. Firewall i które kompy dostają ip przez dhcp jest ofc konfigurowalne. Aaaa i masz tylko 4 porty, więc switcha zwykłaego kupujesz podpinasz uplinkiem i luzik. (znowu piwo) :)

    ..::rolek::..

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL