Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » cVas 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05
 » Markizy 22:05
 » Brauni 22:00
 » ToM78 21:56
 » maddog 21:56
 » szczebel 21:52
 » Zibi 21:49
 » P@blo 21:49
 » McMi21 21:33

 Dzisiaj przeczytano
 66904 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[OT]Chemia - zadania - proszę o pomoc... , bursta 22/10/03 16:07
Proszę o pomoc, ponieważ od tego zależy bardzo ważna praca kontrolna. Oczywiście nie moja, pomagam tylko kolegi synowi i mi na tym zależy. Możecie to rozwiązać?? Chyba najlepiej będzie jak rowiązanie napiszecie na e@maila qumpla. Pozdro

3. Z podanych wzorów wybierz tlenki, które w reakcji z wodą dają związki zmieniające barwę papierka lakmusowego na różowo, napisz reakcje tych tlenków z wodą. Wszystkie substancje nazwij:
CaO
CO2
SO3
P2O5
MgO
SiO2

4. Uzupełnij równania:

NaOH + H3 + PO4  nazwij związki; określ wartościowość pierwiastków nad symbolem każdego pierwiastka
AlCl3 + NaOH 
Na2SiO3 + HCl 
Mg (NO3)2 + K3PO4 

5. Woda kolońska jest roztworem olejków eterycznych w alkoholu, wyjaśnij dlaczego po dodaniu do tego roztworu zwykłej wody zamienia się ona w mleczną w nieprzezroczystą ciecz.

Browarek nalej w pucharek C(_)

  1. takie podawanie gotowych rozwiązywań jest trochę bez sensu , digiter 22/10/03 16:23
    wystarczy zajrzeć do książki i się zastanowić przede wszystkim co oznacza kolor różowy papierka i co się stanie jeśli wrzucimy np. CaO do wody- powstanie kwas czy zasada ? ( w tym wypadku zasada).
    Jeśli chodz o 4 pytanie to jeśli ktoś nie potrafi tego rozwiązać to w ogóle nie ruszy z chemią ! Od razu na koniec roku możesz sobie postawić 1 na zakończenie roku z chemii bo dalsza nauka bez podstaw będzie niemożliwa.

    Piszcie do mnie per ty z małej litery

    1. popieram! , Piapia 22/10/03 18:01
      to sa podstawy, wiec nalezy troche ruszyc tym co sie ma paredziesiat centymetrownad d.....
      Bez tego nie ma sensu kontynulowac nauki chemi.

      "Człowiek się starzeje bo się
      nie bawi" B&W
      gg40609

  2. &#61664 , bursta 22/10/03 16:29
    to miała być strzałka (zad.4) Pozdro

    Browarek nalej w pucharek C(_)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL