Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Kenny 13:52
 » rkowalcz 13:45
 » elliot_pl 13:45
 » Sherif 13:44
 » cVas 13:43
 » Katoda Lt 13:41
 » McWandal 13:40
 » Zbyl 13:38
 » Mademan 13:37
 » Demo 13:31
 » XepeR 13:26
 » ligand17 13:25
 » Visar 13:22
 » PeKa 13:20
 » myszon 13:19
 » LooKAS 13:13
 » malyy 13:09
 » m_aczo 13:09
 » GULIwer 13:01
 » Guli 13:00

 Dzisiaj przeczytano
 22378 postów,
 wczoraj 62174

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[FUN] "Dbaj o siebie - praktyczne rady dla kobiet żyjących na wsi" ksiażka wydana w 1966. , Icing 27/10/03 17:45
Cytaty pochodzą z książki wydanej w 1966 pod tytułem "Dbaj o siebie - praktyczne rady dla kobiet żyjących na wsi". Mam nadzieje ze dzieki temu poszerzycie swoją wiedzę ...


"Rozpowszechniło się obecnie noszenie butów gumowych - gumiaków. Są one niedrogie, łatwe do utrzymania w czystości i praktyczne na błoto".

"Regularne oddawanie stolca, częste opróżnianie pęcherza też dodatnio wpływają na samopoczucie kobiety".
"Trzeba koniecznie i obowiązkowo mieć w domu oddzielną dużą miednicę do mycia się i mniejszą miedniczkę do podmywania[...] Karmienie w miednicy prosiąt, cieląt lub kur jest niedopuszczalne".
"Do wycierania nóg powinno się mieć ręcznik lub czystą ściereczkę. Nie można używać do tego celu ścierek do garnków [...]"

"W zasadzie powinno się chodzić jak najwięcej z gołą głową[...] Jednak do przyrządzania posiłków i dojenia krów należy zakładać na głowę cienką chusteczkę".

"Pończochy i skarpety powinny być czyste, aby nie cuchnęły potem. Gdy się drą, trzeba je wycerować albo wprawić całe pięty, a nawet stopy z cholewki starej pończochy".

"Częstość zbliżeń małżeńskich jest zależna od wieku, temperamentu,
stanu zdrowia, wykonywanej pracy itp. Nie ma co do tego jakichś szczególnych zaleceń poza tym, że najodpowiedniejsze są godziny wieczorne przed snem, aby małżonkowie mogli wypocząć do rana. Stroną kierującą w intymnym życiu małżeńskim jest mężczyzna, bo tak jest zbudowany i takie już jest prawo przyrody".

"Do obowiązków małżeńskich kobiety należy współuczestniczenie w zbliżeniu płciowym, a nawet troska o nadanie mu atrakcyjniejszej, bardziej estetycznej i higienicznej oprawy".

"Srodki zapobiegające ciąży (srodki antykoncepcyjne) można nabyć w każdej aptece bez recepty, inne dla mężczyzn, a inne dla kobiet. Dla mężczyzn są osłonki gumowe czy nylonowe, tak zwane "prezerwatywy" [...] Lecz i ten środek nie jest całkowicie pewny, bo osłonka może pęknąć".

"Jak może mąż dbać o żonę? Po pierwsze: nie ciągać żony bez nadzwyczajnej potrzeby do ciężkich prac w polu i w obejściu. Weźmy przykładowo nakładanie na wóz gnoju lub rozrzucanie go po polu".

"Majtki powinna nosić w zimie i w lecie każda kobieta, młoda czy stara. Chronią one organy rodne kobiety przed przeziębieniem i przed dostaniem się do nich kurzu z różnymi zarazkami [...] Można sobie u kupnych majtek podłużyć nogawki doszywając kawałki ze starych tegoż koloru lub dorobić szydełkiem czy na drutach [...] Majtki powinny być zawsze czyste. Aby się w kroku szybko nie zabrudziły i nie cuchnęły moczem, nie trzeba po oddaniu moczu podrywać się za prędko, ale osuszyć krocze specjalnym papierem higienicznym, ligniną czy kawałkiem starej, czystej szmatki".

"Podajemy jeszcze jeden prosty i wygodny sposób urządzenia sobie kąpieli, mianowicie w mocnym plastykowym worku przeciwmolowym. W kąciku do mycia albo wprost w izbie, a w lecie nawet w jakiejś zamkniętej sieni, drewutni czy
stodole rozebrać się i wejść do tego plastykowego worka ustawionego dnem na podłodze lub na ziemi i zawiniętego jak do wsypania do worka pierwszego koszyka ziemniaków".

"Bardzo zalecane jest np. stosowanie zamiast kremu świeżo wytopionego smalcu (nie solonego!). Podobno w wielu krajach kobiety używają go z powodzeniem".

"Praktyczne mężatki przygotowują sobie czyściutką szmatkę lub specjalny miękki ręcznik do wytarcia się od dołu zaraz po stosunku z mężem (ruchem w tył ciała), by nie wycierać się koszulą i nie brudzić pościeli".

"Po umyciu twarzy należy oczy tylko wysuszyć ręcznikiem, przykładając go lekko do oczu. Nie wolno ich trzeć ręcznikiem czy wgniatać". "[...]

"Podpaski można nabyć gotowe, ale każda kobieta może sobie także je bez żadnego kosztu sama uszyć [...] Podpaski trzeba często zmieniać - bardzo niezdrowo i nieprzyjemnie jest nosić zbyt mokre czy zaschnięte. Zdjęte podpaski moczy się w zimnej wodzie przez kilka godzin, potem płucze, pierze mydłem w gorącej wodzie i wygotowuje. Idąc w gości lub w drogę, trzeba
wziąć z sobą podpaskę na zmianę. Aby brudnej nie nosić ze sobą, zrobić na drogę taką, którą można by zakopać lub wyrzucić do ustępu".

"Głowę należy myć przynajmniej co 2-3 tygodnie specjalnym szamponem do włosów lub delikatnym mydłem [...] Gnidy - bardzo szpecą kobietę, bo są jakby szyldzikiem z napisem, że we włosach jest albo było robactwo".

"Nie powinno się trzymać w jamie ustnej zepsutych zębów ani korzeni - trzeba je usunąć [...] Gdy nie ma własnych zębów, powinno się wstawić zęby sztuczne".

"W lecie dobrze jest zwilżyć piasek czy trociny wrzątkiem odchody drobiu wnosi się potem do sieni i do izby. W dodatku w lecie ściągają do tych resztek chmary much z całej okolicy, cisnąc się drzwiami i oknami do kuchni, gdzie z nogami umazanymi w kurzym pomiocie łażą po naszym jedzeniu i wpadają w garnki [...] Nie można pozwolić na to, by tuż przed progiem dzieci załatwiały swoje potrzeby naturalne".

"Ustęp w obejściu potrzebny jest bardzo domownikom, a przede wszystkim kobietom, które bardziej narażone są na zaziębienie przy załatwianiu swojej potrzeby na dworze. Brak ustępu źle działa także na samopoczucie kobiety, bo zamiast wygodnie usiąść w ustępie, musi się rozglądać, aby jej kucającej ktoś nie naszedł. A i muchy przylatujące wprost z ludzkich, nie zakrytych, odchodów - najpierw kobiecie przy garnkach dokuczają. Kobieta, czując się odpowiedzialna za zdrowie rodziny i swoje, powinna być stanowcza w domaganiu się, żeby przy jej obejściu stał odpowiedni, szczelnie zbudowany ustęp zamykany, zakryty od dołu, aby wiatr nie podwiewał i muchy nie miały dostępu".

"Dorosłej, zdrowej osobie można zrobić lewatywę nawet w pozycji zgiętej jak do kopania ziemniaków. Po mniej więcej 5 minutach chory oddaje stolec".

"Wesz lonowa zwana "mendewesz", oblepia skórę owłosioną w dolnej części ciała; łatwo ją skądś przywlec do domu, ale i łatwo wytępić, posypując miejsca przez nią zaatakowan azotoksem lub nacierając octem sabadylowym".

  1. Jakby to powiedziec... , Ament 27/10/03 17:48
    Bylo... I to nawet w kilku odslonach...

    I
    -AMENT-
    I

  2. dostalem na e-mail wiec pomyslalem ze sie podziele... tylko prosze nie krzyczec na mnoe , Icing 27/10/03 17:50
    nastepnym razem mysle, ze pojdzie lepiej

    1. Nie, nie... , Ament 27/10/03 17:54
      przeciez ja nie krzycze - tylko napisalem ze juz bylo;-) Prawdopodobnie bedzie jeszcze pod spodem 5 odpowiedzie "ze bylo" ale zawsze 1 na 100 jeszcze nie czytal i napisze ze "Rulez";-)

      I
      -AMENT-
      I

      1. witam.. , w1lko 27/10/03 18:00
        napisz na maila co postanowiles..

      2. wiem, że było, bo kiedyś nawet tego w archiwum szukałem , McKania 27/10/03 18:36
        ale znaleźć nie umiałem

        jak ktoś może pomóc to byłbym bardzo wdzięczny

        config: skóra, fura i coreDuo ;)

        1. Taaa... młodziku ;) , Agnes 27/10/03 18:51
          w archiwum i owszem, ale pccoma- to już chyba nie znajdziesz. BeeR zapodawał po kawałku, a wszyscy aż się łasili, by przyśpieszał nadawanie.

          Metafizyka: - Poznaj, proszę, to jest
          Fizyk, a to jego Meta...

          1. proszę Pani... , RoBakk 27/10/03 19:22
            znajdziesz, wystarczy przejżeć pierwsze posty na naszej Pisi
            np. http://twojepc.pl/...hiwum.php?r=2001&id=145#0

            Najlepszym sposobem zamawiania
            piwa jest powiedzenie: Ubik

            1. Chol***a skleroza. Kania, zwracam honor. , Agnes 27/10/03 19:28
              Robaczku, dziękuję.

              Metafizyka: - Poznaj, proszę, to jest
              Fizyk, a to jego Meta...

          2. młodziku..... byłem i tam, niewiasto , McKania 27/10/03 20:44
            jw.

            config: skóra, fura i coreDuo ;)

  3. hmm... , tytan 27/10/03 17:55
    LOL;)

    --
    "Wciąż w pogoni za lepszej jakości
    życiem..."

  4. hmm , maarec 27/10/03 18:09
    :) pierwsze widze.. heh "mendewesz" zdecydownie mnie rozjebalo :) LOL!

    Sempron 2.4 , epox 8rda3i,
    Hercules 9100, Benq 1640
    Digifire 7.1 + Creative inspire 6.1

  5. fajne , Auror 27/10/03 18:11
    ja nie widziałem :)
    "mendewesz" :)))))

    portnicki.com
    +++++++++++++
    portnicki@gmail.com

  6. mocne , Wedrowiec 27/10/03 18:44
    naprawde :))))

    "Widziałem podręczniki
    Gdzie jest czarno na białym
    Że jesteście po**bani"

  7. To jest najlepsze...moim zdaniem , Belgaroth 27/10/03 18:44
    "Częstość zbliżeń małżeńskich jest zależna od wieku, temperamentu,
    stanu zdrowia, wykonywanej pracy itp. Nie ma co do tego jakichś szczególnych zaleceń poza tym, że najodpowiedniejsze są godziny wieczorne przed snem, aby małżonkowie mogli wypocząć do rana. Stroną kierującą w intymnym życiu małżeńskim jest mężczyzna, bo tak jest zbudowany i takie już jest prawo przyrody".

    ... no to pchamy, ty ciebie, ja
    mnie ...

  8. zadna kobieta sie na ten temat nie wypowiedziala ;) , NimnuL-Redakcja 27/10/03 20:33
    ale fajne to ;)

    Gdyby nie wymyślono elektryczności,
    siedziałbym przed komputerem przy
    świeczkach.

    1. Ja na miejscu kobiet , sebtar 28/10/03 16:18
      też bym to pominął milczeniem ;)

      Demokracja to władztwo intrygantów,
      wybieranych przez głupców.

      1. ;-) tylko podpuszczam ;-) , NimnuL-Redakcja 28/10/03 17:57
        ..,

        Gdyby nie wymyślono elektryczności,
        siedziałbym przed komputerem przy
        świeczkach.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL