Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » NimnuL 08:10
 » Carat 08:10
 » Dexter 08:09
 » Dhoine 08:05
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26

 Dzisiaj przeczytano
 42014 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Open Office z ux.pl a legalnosc.. cd.. , Kraszan 5/12/03 11:08
hejka

sciagnalem sobie ten program z ich strony (modemem 4 godziny w nocy) dziala fajnie ale w licencji bylo napisane ze udzielaja jej ODPLATNIe

zadzwonilem do tej firmy i powiedzieli ze udostepniaja program w pelnej wersji na WWW ale jego uzywanie bez kupna od nich jest nielegalne

http://twojepc.pl/...5fda452945831968bc6132a6786de

no i cholera nie wiem juz sam, nielegalne bo przerobione i skompilowane przez nich czy jak to mam rozumiec

moze ktos mi to wytlumaczy:)

pozdr

  1. hmm , LooKAS 5/12/03 11:39
    no ladnie... czyli trzeba sciagnac z openoffice.pl np. ftp://sunsite.icm.edu.pl/...al/localized/pl/1.0.1/
    Zreszta juz na glownej OpenOffice.pl jest wyraznie napisane, ze legalne jest uzywanie tego oprogramowania tak w domu jaki i w firmie...

  2. moim zdaniem jest tak , J@rek 5/12/03 11:46
    mozna uzywac pakietu UX na licencji GPL (ktora zapewnia legalne uzywanie pakietu za dramo) lub wybrac licencje UX a tutaj juz trzeba zaplacic.

    i cytat ze stronki UX

    Pakiet OpenOffice jest DYSTRYBUOWANY PRZEZ FIRMĘ UX SYSTEMS NA ZASADZIE PODWÓJNEJ LICENCJI: GNU General Public License (GPL) wraz z GNU Lesser General Public License (LGPL), lub Umowy Licencyjnej Użytkownika oprogramowania biurowego OpenOffice licencjonowanego przez firmę Ux Systems. Licencje te wzajemnie się uzupełniają: Z JEDNEJ STRONY UŻYCIE GPL/LGPL DAJE LICENCJOBIORCY MOŻLIWOŚĆ DOSTĘPU DO KODU ŹRÓDŁOWEGO ORAZ NIEODPŁATNEGO WYKORZYSTANIA OPROGRAMOWANIA, z drugiej zaś, przyjęcie Umowy Licencyjnej Ux Systems pozwala na uniknięcie restrykcji, niewygód i niejednoznaczności prawnych będących konsekwencją zastosowania GPL/LGPL, zwłaszcza na polu szeroko rozumianego biznesu. Wybór rodzaju zastosowanej licencji zależy od wymagań, możliwości i preferencji Użytkownika.

    a ponizej znajduje sie tresc licencji UX
    http://www.ux.pl/openoffice/?page=licencja

    IdePad Slim3, Honda NC700SD, Mustang M4, e-
    rambler 9

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL