Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » 247 10:56
 » XepeR 10:56
 » KHot 10:46
 » Artaa 10:44
 » ziemoone 10:17
 » nth4 10:16
 » ToM78 10:11
 » PeKa 10:09
 » Kenny 10:05
 » Pietka 10:03
 » leosh 09:52
 » Demo 09:52
 » Bonifacyz 09:50
 » jablo 09:48
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29

 Dzisiaj przeczytano
 59521 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[ot] firmy windykacyjna, korzystał ktoś z tego? , Ponczo 6/12/03 20:59
Witam,
mojemu znajomemu pewna osoba jest dłużna 15 tyś. zł za sprzedany dom (nie zwraca kasy, minął już rok terminu spłaty). Jak odzyskać kasę?
Poleciłem firmę windykacyjną, tylko teraz mam pytanie:
Ile prowizji policzy sobie takowa firma? Kto zapłaci tą prowizję (znajomy czy dłużnik?) Po jakim czasie można odzyskać kasę? Gdzie znajdują się takie firmy w woj. Lubelskim (Lublin, Chełm)?

-=|GG:1668081|=-

  1. nie ryzykuj! , siaraps 7/12/03 00:20
    Firmy windykacyjne nie mogą tak naprawdę sciągać długów.
    Od tego jest urząd komornika, który ma do dyspozycji prawo. Firmy te natomiast jedynie co mogą to nakłaniać dłużnika do oddania ewentulanego długu, a wiesz jak czasami wyglądają takie prośby. Acha i pamiętaj o jednym "kij ma zawsze dwa końce"-dziś ty do nich, jutro oni do ciebie. pozdrawiam

    "dziś to, co wczoraj trwałym było
    jutro istnieć przestaje"
    dj boom

    1. znajomy pracuje w takiej firmie , Demo 7/12/03 09:37
      Sprawa wyglada tak. Panowie (naprawde duzi chlopcy) w garniturkach jada sobie merolkiem, bmw, czy innym limuzynem do klienta. Daja mu do zrozumienia ze pieniazki powinien oddac, bo moze byc bardzo nieprzyjemnie, a nie chcialby zeby tak bylo. Ze 2-3 ostrzezenia. No i potem juz rekoczyny. Qmpel jest tam gosciem od telefonow (znaczy sie ostrzega telefonicznie, potem wkracza ekipa interwencyjna).

      Sa zadecyduj czy takie metody sa ok. Jesli chodzi o skutecznosc, qmpel mowi ze rzadko kiedy nie udaje sie sciagnac dlugu.

      napisalbym swoj config,ale sie nie
      zmiescil:(

      1. od ilu zaczynaja? , Ranx 7/12/03 11:46
        ze tak zapytam.
        od jakiej kwoty im sie oplaca jechac. i ile biora.

        o roztramtajdany charkopryszczańcu...

      2. hmm a jak trafia na twardszych od siebie... , pol150257 7/12/03 13:33
        ...to co wtedy?

        Prawdziwe firmy windykacyjne dzialaja sadowo a nie silowo (mowie o europie zachodniej). Tam pracuja glownie prawnicy a nie osilki...

  2. A mi znajomy z takiej firmy mówił, , dariusz 7/12/03 16:34
    że żyją one z tego co im wpłacił wierzyciel za przyjęcie sprawy ( chyba 15% ), i już nic nie muszą robić ;)...

  3. Biorą jakiś tam procent z kwoty windykowanej. , Pron! 7/12/03 21:35
    Ostatnio widziałem taką ekipę interwencyjną :)
    Czarne BMW serii 5 rocznik '91, czterech panów w środku bynajmniej nie w garniakach tylko w oratljonkach i napis na boku samochodu "Firma windykacyjna" i numer komórki podany :)

    Slalom alejkom!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL