Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » 5eba 14:49
 » Pietka 14:49
 » Master/Pe 14:46
 » DYD 14:43
 » soyo 14:42
 » madsheep 14:38
 » Wedelek 14:37
 » Nepomucen 14:37
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03

 Dzisiaj przeczytano
 79455 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z odtwarzaczem DVD... , smooker 8/12/03 10:10
Mam problem ze swoim odtwarzaczem plyt DVD w kompiuterze. Pierwsze co zrobilem to sprawdzilem, czy ustawienia w menedzerze urzadzen sa prawidlowe... no i nie sa :/ tzn 'Pomocniczy kanal IDE' na ktorym jest DVD, nie chce sie ustawic na UDMA, ustawione ma 'DMA jesli dostepne', ale tryb transferu jest PIO, a z PIO wlasnie nie chce czytac...

czekam na pomoc i z gory dzieki za takowa

  1. Hmm... , DJopek 8/12/03 10:40
    Jaki masz system? W każdym razie wywal z menadżera urządzeń Pomocniczy kanał IDE z gałęzi Kontroler IDE i zrestartuj komputer. Jeżeli jest wszystko w porządku to system powinien wykryć usunięty kanał pomocniczy, zainstalować go i ustawić go w trybie DMA.

    Poza tym powiedz jaki masz system, jaka płyta no i jaki ten DVD?

    I dopowiedz jeszcze jedno co rozumiesz przez to że z PIO nie chce czytać? W PIO system i procek będzie bardziej obciążony, napewno nie powinno być różnicy w odczycie płyt przez DVD-ROM...

  2. cd1 , smooker 8/12/03 11:41
    system - xp pro, plyta - asus sis533, dvd - liteon, a w PIO albo to system jest tak obcaizany, ze nic nie chce czytac albo porostu odtwarzacz jest do naprawy :/

    1. A robiłeś tak jak pisałem wyżej? , DJopek 8/12/03 14:38
      Wcześniej miałeś dobrze czy od samego początku miałeś DVD w PIO? Do płyt na chipsecie SISa są chyba specjalne drivery (tak jak do VIA) i nazywa się to chyba SIS IDE mini port driver czy coś takiego (nigdy nie miałem płyty na SISie) więc może przeinstaluj te w/w drivery?

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL