Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Bonifacyz 12:09
 » Artaa 12:03
 » Liu CAs 12:00
 » cVas 11:57
 » Ramol 11:51
 » DJopek 11:39
 » metacom 11:32
 » Guli 11:27
 » PeKa 11:21
 » KHot 11:14
 » rooter666 11:11
 » dugi 10:50
 » Dexter 10:49
 » McMi21 10:45
 » malyy 10:33
 » JE Jacaw 09:43
 » szczebel 09:40
 » @GUTEK@ 09:37
 » Majster 09:22
 » jablo 09:17

 Dzisiaj przeczytano
 38306 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Abit a procesory , Elm 14/12/03 13:07
Mam pytanie. Czy na mojej plycie Abit KG7 na ktorej obecnie mam
Athlona 1,33 da sie zainstalowac procesory AMD z przedzialu 2200+ - 2500+??
Na pudelku od plyty jest nalepka AMD Athlon XP ready. Czy to
oznacza, ze moge instalowac wszystkie AMD XP na mojej plycie? I czy
starta wydajnosci nie bedzie za duza jesli moja plyta obsluguje szyne
tylko 266 Mhz?

Tutaj sa specyfikacje mojej plyty do wgladu:

http://www.abit-poland.com/prod_mb_show.php?id=50

Za wszystkie opowiedzi z gory dziekuje.

Elm

  1. hmm , 123er 14/12/03 13:31
    skoro jest taka nalepka to palomino powinno chodzić (update biosu), z tbred'em pewnie już nie da rady, a bartona to na 100% nie obsługuje. Więc może poszukaj palomino 2200+
    wszystkie palomino chodzą na szynie 266, więc strary wydajności upatrywałbym w archaicznym kontrolerze pamięci zaszytym w mostku AMD761

    E7300@3,6GHz,ABIT AB9,OCZ
    2GB@900,seagate320GB+80GB,
    WD640GB,F3 1TB,MSI 9600GT,Audigy2ZS

    1. ... , 123er 14/12/03 13:33
      swoją drogą ta stronka abita to dość biedna na asusie wybirasz mobo i pokazuje jaka wersja pcb i biosu wymagana jest do obsługi danego proca

      E7300@3,6GHz,ABIT AB9,OCZ
      2GB@900,seagate320GB+80GB,
      WD640GB,F3 1TB,MSI 9600GT,Audigy2ZS

    2. Thoroughbred'a łyknie , Świstak 14/12/03 13:57
      przy opisach wersji biosów na stronie Abita pisze:

      - Support AMD Athlon XP CPU, 0.18 micron process Palomino up to 2100+ and 0.13 micron process Thoroughbred up to 2000+. (bios z kwietnia 2002r)
      - CPU ID0681 of CPU name shows correctly. (bios z czerwca 2003r) 0681 to T-Bred B, którego ostatnia wersja pracująca przy magistrali 266MHz to 2600+

      O ile stabilizatory na płycie wytrzymają, to pewnie dało by sie wrzucić coś nawet mocniejszego. Sam mam taką płytę i wiem, ze dla niej 300 czy nawet 333 MHz FSB wcale nie stanowi problemu, chociaż już wtedy cały sprzęt jest ostro przetaktowany.

      1. nawet byłbym optymistą co do tego 2600+ , Świstak 14/12/03 14:03
        Palomino 2100+ ciągnie jakieś 72W mocy przy napięciu 1.75V, czyli jakieś 41A prądu. Thoroughbred 2600+ ciągnie jakieś 68W mocy przy napięciu 1.65V co daje też około 41A prądu. Jednym słowem pobór prądu obu procesorów jest prawie identyczny.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL