Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 14:59
 » McMi21 14:59
 » Star Ride 14:57
 » Liu CAs 14:55
 » cVas 14:52
 » Artaa 14:46
 » rooter666 14:39
 » Menah 14:01
 » DJopek 13:54
 » ripek 13:38
 » rainy 13:37
 » Visar 13:35
 » burz 13:25
 » alkatraz 13:12
 » Hitman 13:01
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Bonifacyz 12:09

 Dzisiaj przeczytano
 46318 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Oddzielne LEDy dla aktywności każdego dysku ? , Tiamat 15/12/03 14:39
Hej,

Może ktoś wie czy da się zamiast jednej wspólnej diody dla wszystkich urządzeń IDE zrobić oddzielne dla każdego ?

Kiedyś zdaje się ktoś o to pytał, ale nie umiem znaleźć teraz. Wtedy chyba padła odpowiedź, że w taśmie IDE są oddzielne sygnały dla slave/mastera, które można by do tego wykorzystać.

Pozdro,

-+- TmT ---
Jest 10 grup ludzi - jedni rozumieją kod
binarny, drudzy nie.

  1. w tasmie nie , faf 15/12/03 15:39
    tam sa wspolne (wspolna anoda i katoda diody)
    ale jak przetniesz kabelek tuz przed zlaczka nastepnej (idac w kierunku od ostatniego napedu na tasmie do plyty glownej)
    i pociagniesz diode to bedziesz mial sygnalizacje kazdego hdd osobno
    piny chyba 39 i 40 - trzeba zajrzec w rozpiske
    proponuje zrobic sobie bajer maly i np wskaznik wysterowania - 15 LED rzedem i troszke smieci scalonych (proste uklady) i masz wskaznik obciazenia hdd - im czesciej dioda ma migac (impulsy sterujace linijka led) tym wiecej diod na linijce sie zapala
    ew widzialem tez w sieci wskazniki analogowe (miliamperomierze) poruszajace wskazowka w podobny desen

  2. dałoby się to zrobić: , h-doc 15/12/03 20:49
    układzik musiałby wyglądać tak, że masz dwie bramki AND (można to zrobić prościej na tranzystorach) i do jednej podpinasz BUSY i CS a do drugiej BUSY i zanegowany CS.
    BUSY - sygnał zajętości/aktywności magistrali
    CS - sygnał wyboru MASTER/SLAVE

  3. O, dzięki za odpowiedzi .. którąś wykorzystam. , Tiamat 15/12/03 20:56
    Chyba, że jeszcze ktoś ma inny pomysł ?

    Chociaż oba powyższe wyglądają obiecująco ;)

    -+- TmT ---
    Jest 10 grup ludzi - jedni rozumieją kod
    binarny, drudzy nie.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL