Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » GULIwer 16:29
 » piszczyk 16:23
 » wrrr 16:21
 » KHot 16:11
 » Fl@sh 16:00
 » abes99 16:00
 » Artaa 15:53
 » acd 15:52
 » cVas 15:42
 » Liu CAs 15:38
 » hokr 15:26
 » RoBakk 15:23
 » soyo 15:22
 » DYD 15:21
 » Rav-X 15:09
 » Katoda Lt 15:05
 » McMi21 14:59
 » Star Ride 14:57
 » rooter666 14:39
 » Menah 14:01

 Dzisiaj przeczytano
 50247 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

KHz w monitorach , krzycho83 16/12/03 12:14
wiedząc, że monitor 19' ma odświeżanie 95KHz jak obliczyć jego odświeżanie w Hz (zależy mi na rozdzielczości 1280x1024).

  1. proste , hillel 16/12/03 12:23
    95000/1024=93
    czyli mozna przyjac ze maks to 90Hz.

    Gods Made Heavy Metal

    1. dla , hillel 16/12/03 12:25
      1280x1024 oczywiscie

      Gods Made Heavy Metal

    2. to nie tak , bor@s 16/12/03 15:08
      zapominasz o czasie powrotu strumienia i liniach nie widocznych.
      Ale można sobie z tym poradzić:
      Wiedząc że na monitorze 70kHz można w 1024x768 wyciągnąć max 85Hz (przy prawie 70kHz) można wyliczyć faktyczną liczbę "lini" razem z powrotem
      70kHz / 85 Hz = ok. 823
      z tego wynika, że 823 / 768 = 1,071614583
      i o tą wartość należy pomnożyć każdą badaną rozdzielczość pionową.

      W twoim przypadku jest to 1024 * 1,071614583 = ok 1097
      czyli liczba wszystkich lini + czas powrotu to 1097.
      Dopiero teraz możemy dzielić:
      95kHz / 1097 = ok. 86,599 Hz
      czyli można przyjąć, że dla 1280x1024 dla 95kHz będzie maks. 85Hz

      To tylko heurystyka, ale dość dokładna i imho można się pomylić nie więcej niż o 2-3Hz
      Podsumowanie: podawanie parametrów monitora w kHz jest bardzo dobrym pomysłem, bo jest bardzo obiektywne. Można dla każdej rozdziałki wyliczyć maks odświeżanie. Tylko, że jest to trudne dla niewtajemniczonych.

      1. o liniach , hillel 17/12/03 07:33
        niewidocznych rzeczywiscie zapomnialem :(
        ale czy jestes pewien ze linie powrotu sa liczone?
        przeciez to czyba drugie zbocze sygnalu.
        ale twoje obliczenia sa dosyc dokladne. mozna sie pomylic o gora pare Hz i to zawsze na minus.

        Gods Made Heavy Metal

        1. no liczy się , bor@s 17/12/03 08:54
          to trwa jakiś czas i coś trzeba z tym zrobić. Fizycznie tych lini nie ma ale czas jest tracony.

  2. dzięki , krzycho83 16/12/03 12:30
    bo potrzebuje aby monitor pracował w tej rozdziałce przynajmniej na 85 Hz

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL