Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 17:47
 » acd 17:46
 » Sherif 17:43
 » hokr 17:42
 » malyy 17:39
 » DYD 17:36
 » wrrr 17:34
 » KHot 17:31
 » DJopek 17:28
 » Emios 17:19
 » Dexter 17:08
 » zibi13 17:06
 » XepeR 17:02
 » AfiP 17:00
 » Raist 16:50
 » Armitage 16:49
 » Artaa 16:48
 » piszczyk 16:37
 » jablo 16:36
 » GULIwer 16:29

 Dzisiaj przeczytano
 56185 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak rozdzielić w mieszkaniu bezprzewodowo Chello ...? , ALBERT 16/12/03 14:14
Witam,

za tydzień ma przyjść do mnie instalator podłączyć Chello.
Problem w tym, że gniazdko mam zupełnie gdzie indziej niż PC,
a nie chcę ciągnąć kabli przez cały pokój.
Nie bardzo znam się na sieciach, więc opiszę co chciałbym osiągnąć...:

Chciałbym więc podłączyć bezpośrednio do modemu Chello
"punkt dostępowy" - tak to nazwę... ;) nie wiem co to ma być - jakiś
router czy inny switch... W każdym razie takie urządzenie, które
umożliwiłoby korzystanie z internetu na stacjonarnym PC
w drugim końcu tegoż pokoju, oraz na laptopie (w dowolnej
części mieszkania).
Domyślam się że potrzebować będę 2 bezprzewodowe karty sieciowe
(PCI do PC i PCMCIA do laptopa).

A co poza tym?

z góry dziękuję za pomoc
ALBERT

ALBERT

  1. NO nie jest to tak trudne :) , Ziola 16/12/03 15:41
    1. Acces point - czyli punkt dostepowy, najczesciej bezprzewodowy Router - polecam z firewallem.
    2. Karta Wifi do laptopa - wspomniana PCMCIA
    3. Karta Wifi do komputerka , zwroc uwage na zlacze PCI - wiekszosc kart wifi wymaga portu PCI v.2.2

    Osobiscie polcam jednak polozenie kabelka z modemu Chello lub routera do komputera i podlaczenie go poprzez zwykla karte sieciowa - no chyba, ze faktycznie to baaardzo skomplikowane...

    I to wszystko
    Powodzenia.

    Jestem rasista i nie wstydze sie tego -
    pigwy to lepsze jablka - zwlaszcza w plynie.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL