Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » piszczyk 00:30
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57
 » Zibi 22:55
 » DJopek 22:54
 » rooter666 22:51
 » m&m 22:45

 Dzisiaj przeczytano
 4153 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Padł napęd DVD - little help! , pjfox 12/01/04 19:54
Ogólnie to się nie naprawia napędów raczej - wiem wiem (-:

Do rzeczy: DVD to LG DRD-840B. Stare toto i ledwo zipało już )-: Np. nie rozkręcał czasem płytek )-: i trzeba było paluszkiem pomóc.
A ostatnio stała się rzecz straszna, rozlała się PEPSI na biurku (sama! (-: ) i troszkę pokapało na rozebrany leżący sobie spokojnie w/w napęd.

Ogólnie pokapało w różne miejsca, minimalna kropelka na soczewce okazało się była, i po różnych trybikach parę sztuk.

Wszystko ładnie wyczyściłem (FoamClene taka srebrna puszka z dużym napisem AF) ale niestety napęd nie czyta już płytków.
Ani DVD, ani tłoczonych, ani CDR - nic )-:

Ogólnie wsadzamy płytkę, napęd ją rozkręca ale tak minimalnie, i widać 2mrugnięcia lasera i zwalnia, potem mruga laserem jak rozpędza, pokręci i zwalnia i tak ze 4-5razy i staje )-:
Jak jeszcze czytał to rozpędzał płytkę aż do zadziałania siły odśrodkowej na śruciki w takiej 'przykrywce' dociskającej płytę z góry. Choć tak się może rozkręcać czuję, już po rozpoznaniu płytki.

Czyściłem już laser, wszystkie układy, płytkę - wszystko co wyglądało na potraktowane kropelką PEPSI.

Co mogę jeszcze zrobić ??

P.S. Obstawiam że to wina laserka jednak, że nie daje rady już, może ktoś ma taki napęd i by podmienić cały układ optyczny?

Rzućcie jakąś radą jak uratować sprzęt, bo nie mam gdzie oglądnąć MonthyPythona co to go właśnie znalazłem w kiosku (-:

taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  1. Widać pepsi , sebtar 12/01/04 20:02
    rozpuściła soczewkę ;-)

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

  2. wyobraz , McMi21 12/01/04 20:08
    sobie jakie spustoszenia uczynila w twoim zoladku :P (oj zacznie sie teraz flejm :/ )

  3. Powinieneś się cieszyć, że tak długo działał , zartie 12/01/04 21:48
    Mnie padł i DRD-840B, i DRD-8080B, który go zastąpił :-(
    Może Pepsi dostała się gdzieś do środka układu optycznego? Trzeba by go wymontować i przepłukać, ale czym - nie mam pomysłu.

    Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

  4. dlatego , bagi_glogow 12/01/04 23:54
    pije piwo a nie pepsi : - )

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL