Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » [yureq] 09:34
 » Katoda Lt 09:32
 » Star-Ga-T 09:32
 » AdiQ 09:31
 » Sherif 09:30
 » Dexter 09:29
 » Liu CAs 09:27
 » Bonifacyz 09:25
 » skalak23 09:25
 » cVas 09:19
 » MARtiuS 09:18
 » Mademan 09:15
 » Logic-3 09:03
 » Dhoine 08:59
 » Kenny 08:58
 » ReMoS 08:53
 » ligand17 08:50
 » Chrisu 08:46
 » rkowalcz 08:45
 » XepeR 08:41

 Dzisiaj przeczytano
 20260 postów,
 wczoraj 61370

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

WindowsXP nie widzi nagrywarki po BSOD - dlugie - ale pomozcie , vdc 18/01/04 20:16
A teraz dokladny opis.

Jak co dzien wlaczylem kompa. Dostalem do zrobienia kopii zapasowej, kopie zapasowa jakiejs plyty muzycznej. Wlozylem ja do napedu cd ( cdrw teac w540e ), chcac zobaczyc co na niej jest. Uruchomil sie autootwieracz, ktory odpalil musicmatch'a. Zamknalem go, odpalilem winampa, dodalem do listy utwory z plyty. Puscilem pierwszy - gra. W monencie, gdy naciskalem na drugi utwor wyskoczyl blue screen, na ktorym zdazylem jedynie przeczytac, ze wystapil blad, a winda zostanie uruchomiona na nowo, ze wzgledow bezpieczenstwa.

Standardowo scandisk. Znalazl bledy, automatycznie naprawil (nawet sie nie zapytal, czy chce!).
Zaladowal sie system i zonk - tam gdzie byla ikona cdromu (na pasku) jest jakas prostokatna ikonka ze znakiem zapytania w czerwonym kolku. W moim komputerze nie ma sladu po napedzie, a menedzer urzadzen pokazuje informacje, ze widzi tego teac'a ale tez ikonka wykrzyknika. We wlasciwosciach jest napisane:
Sterownik dla tego urzadzenia nie moze zostac zaladowany. Sterownik jest uszkodzony albo go nie ma. (Code 39) - to moje wolne tlumaczenie z niemieckiego.

Po pierwsze sprobowalem czy naped jeszcze dziala. Bios ->odpal z cdromu. Do napedu plytka z winda (orginal) - czyta. Nawet dotarlem do funkcji FIXBOOT i FIXMBR. Ta ostatnia poinformowala mnie ze cos jest nie tak z mbr'em i czy chce naprawic. Powiedzialem, ze nie, bo dodala, ze moge stracic dostep do partycji.
Odlaczylem naped z zasilania i od tasmy. Wlaczylem, wylaczylem, podlaczyem - to samo.
Skanowalem avast'em, znalazl jakiegos wira - usunalem - ale to nie ma wg mnie nic wspolnego.

Skonczyly mi sie pomysly

Co robic?

Pozdrawiam

vdc

  1. A usuń napęd i usuń kontroler , sebtar 18/01/04 21:00
    z menadżera urządzeń i zrób reset. Może znajdzie...

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

    1. zrobilem tak , vdc 18/01/04 21:13
      i dalej jest tak samo. Znajduje go, ale ciagle z tym znakiem zapytania i informacja o sterowniku. Mysle, ze przy naprawianiu winda cos spier....la ze sterownikami (ponadto zresetowly sie ustawienia w eDonkey'u i z gg zniknal mi profil uzytkownika). Teraz wyjalem naped z budy przelaczylem twardego pod kanal IDE na ktorym byl podpiety cd'ek - aby wyeliminowac uszkodzenie plyty lub kabla. Zaraz podlacze go z powrotem..

      Pozdrawiam

      vdc

      1. nic nie pomoglo , vdc 18/01/04 21:22
        czy moze mi ktos podeslac sterownik do napedu CD od windowsa XP home? - sprobuje moze na chama skopiowac.

        Pozdrawiam

        vdc

  2. przeczytaj , Carduin 18/01/04 21:23
    http://support.microsoft.com/...p;Product=winxpINT

    1. BINGO!!! , vdc 18/01/04 21:45
      Dziekuje Ci kolego, masz u mnie naprawde duze piwo ( jakie tylko chcesz). Juz zabieralem sie do reinstalki albo innego glupstwa. A tak w kwestii formalnej: pomogloby, gdybym kazal przywrocic system z powiedzmy dnia poprzedniego?

      Pozdrawiam

      vdc

      1. hmmm , Carduin 19/01/04 23:57
        piwo bardzo chętnie, co do przywracania systemu myślę,
        że były duże szanse, szkoda, że nie spróbowałeś... człowiek
        uczy się całe życie, ja sam dawno zapomniałem(wyłączyłem)
        o tej opcji, 160 GB to tak mało miejsca:)

        1. no a juz myslalem, ze piwa nie pijasz :) , vdc 20/01/04 00:43
          Wiec jesli kiedys zdarzy sie okazja (zlot moze, bo w domu Cie nie bede nagabywal :) ), to dotrzymym slowa.
          Jeszcze raz dzieki.

          Pozdrawiam

          vdc

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL